«Тихою ходою пам’яті» та молитвою у Львові вшанували Героїв Небесної сотні

26 січня, 09:01
Держава
«Тихою ходою пам’яті» та молитвою у Львові вшанували Героїв Небесної сотні - фото 1
25 січня у Львові пройшла «Тиха хода пам’яті» задля вшанування пам’яті перших загиблих Героїв Небесної сотні: Юрія Вербицького, Романа Сеника, Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Олександра Бадери.

Організатором ходи став Музей Гідності у Львові спільно зі Студентським Братством Львівщини.

Учасники ходи від пам’ятника Тарасові Шевченку з лампадами пройшли до Меморіалу пам’яті Героїв Небесної сотні, повідомляє "Духовна велич Львова".

Колона рухалась тихо, без вигуків. Участь у ході взяли родини Героїв Небесної сотні з Львівщини, учасники Революції гідності, представники вірменських та білоруських спільнот, мешканці міста.

Попереду колони учасники ходи несли фотографії Юрія Вербицького, Романа Сеника, Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Олександра Бадери, які загинули в перші дні протистояння на Майдані. За ними активісти несли плакат з гаслом: «Герої не вмирають».

Тиха хода - фото 65640
Тиха хода
Джерело фото: Радіо Свобода

На Меморіалі пам’яті відбувся молебень, який провели священнослужителі гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла. Після молитви хор «Гомін» виконав «Плине кача» і Гімну України.

Нагадаємо, 22 січня 2014 року зазнав смертельного поранення у голову 21-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини. Згодом смертельне вогнепальне поранення в серце дістав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами Майдану і брали участь у протестах фактично від самого їх початку. Поранений цього дня 45-річний львів’янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні. Також 22 січня у лісі під Києвом було виявлено тіло львів’янина Юрія Вербицького зі слідами тортур – активіста Майдану викрали невідомі просто з лікарні напередодні. Через кілька днів від численних травм, яких зазнав 22 січня, помер ще один учасник Майдану – киянин Олександр Бадера.