Тільки в режимі онлайн Церква існувати не може, - Глава УГКЦ про карантинні обмеження

Тільки в режимі онлайн Церква існувати не може, - Глава УГКЦ про карантинні обмеження - фото 1
В умовах пандемії, карантину УГКЦ намагається адаптуватися. Проте постійно перебувати в режимі онлайн Церква не може.

Про це в ефірі "Живого телебачення" розповів Патріарх Святослав.

"Тільки в режимі онлайн Церква існувати не може. Пригадую слово одного священика: онлайн - це як сухий пайок. Ним можна так би мовити перебитися певний час. Але, якщо весь час споживатимеш сухий пайок, то чекай на серйозні проблеми зі здоров'ям", - сказав він.

Глава УГКЦ розповів, що на рівні Ради Церков відбувається постійний діалог з владою. Урядовці, перед тим як щось запроваджувати, радяться із священнослужителями. Представники Церков зі свого боку наголошують, що держава повинна забезпечити доступ вірянам до духовної опіки, до святих Таїнств Церкви так само, як забезпечує доступ до аптек.

"Держава має гарантувати доступ до духовних ліків. Святу Євхаристію Отці Церкви називали ліками проти смерті. Коли є загроза смерті, ці ліки є найбільш потребуваними", - зауважив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав підкреслив, що найбільшою проблемою віртуального існування Церкви власне і є неможливість уділяти Таїнства.

"Святі Таїнства - це те, чим живе Церква. Ми не можемо перестати їх уділяти. Як це робити в умовах суворого карантину? Звісно, ми можемо щось відтермінувати, але не на довгий час", - зазначив першоєрарх.

За словами Патріарха, люди дуже болісно переживають неможливість відвідати Богослужіння.

"Розповім про досвд нашої парафії при катедрі Пресвятої Родини в Лондоні. Коли держава дозволила звершувати публічні Богослужіння з обмеженою кількістю присутніх людей, то в тій парафії за неділю служилося 24 Літургії. І люди заздалегідь записувалися, щоби потрапити на Літургію. Владика відкрив усі простори, які мав. Не тільки в храмі, але й у парафіяльній залі, в інших місцях для того, щоби можна було одночасно служити кілька Літургій", - наголосив Предстоятель УГКЦ.

Водночас Патріарх Святослав зауважив, що Церква не зняла диспензу на обов’язкову присутність мирян на Літургії кожної неділі та на свята.

"Ми розуміємо, що є різні обставини. Ми запрошуємо людей приходити до своїх парафій, дотримуючись усіх карантинних обмежень. Ваші священики завжди на вас очікуваимуть", - запевнив Патріарх Святослав Шевчук.