Тімоті Снайдер зустрівся з воїном-випускником УКУ, який читав його книгу в окопі

25 березня, 13:10
Суспільство
Тімоті Снайдер зустрівся з воїном-випускником УКУ, який читав його книгу в окопі - фото 1
Олександр Ширшин назвав зустріч "випадковою невипадковістю" та подякував активістам за надану можливість.

Джерело: Фокус

У п'ятницю, 24 березня, стало відомо про зустріч відомого американського історика Тімоті Снайдера з українським воєнним, фотографії якого розлетілися у мережі. Там воїн читав книгу публіциста. Відповідний пост опублікував сам боєць Олександр Ширшин у Facebook.

Нагадаємо, 2 січня 2023 року американський історик, фахівець зі Східної Європи, та публіцист Тімоті Снайдер, який з перших днів повномасштабного вторгнення надає Україні свою підтримку, виклав у своєму Twitter зворушливе фото, на якому солдат, у окопі, читає його книгу "Дорога до несвободи". Росія, Європа, Америка", що вийшла в 2018 році.

Тімоті Снайдер зустрівся з воїном-випускником УКУ, який читав його книгу в окопі - фото 111051

Тоді Снайдер підписав фото українською мовою: "найвища честь для автора — читач".

У п'ятницю той самий боєць, якого звати Олександр Ширшин, опублікував у своєму Facebook спільне фото з улюбленим автором та його книгою.

"Випадково невипадкова зустріч. Дякую Ukrainian Catholic University та Roman Nazarenko за цю можливість сьогодні! Окреме дякую Juliy Morozov за контакти та онлайн знайомство з відданим другом України. Дякую вам Тімоті за вашу роботу та підтримку. Пишаюся, що знайомий з вами", — ділиться з підписниками Ширшин.

На сторінках "Дороги до несвободи" Снайдер описав свої дослідження впливу філософа Івана Ільїна на президента РФ Володимира Путіна та становлення Росії загалом. Автор описав драматичні події в Україні, США, Європі та Росії у період з 2011 по 2016 роки.

Снайдер приділив особливу увагу зовнішній та внутрішній політиці РФ у той період часу та описав процес монополізації корупції за період правління Путіна як президента. Також він писав про Революцію гідності, протестні акції в Москві та багато інших історичних подій, що вплинули на світову політику того часу.

У лютому стало відомо, що професор Єльського університету Тімоті Снайдер зібрав понад $1,2 мільйона на систему протидії ворожим дронам "Ловця шахідів" для ЗСУ.

Олександр Ширшин ― випускник магістерської програми з управління неприбутковими організаціями Інституту лідерства та управління УКУ. Восени він був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня: за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність військовій присязі