• Головна
  • Новини
  • Тисячі християн Пакистану попрощалися з убитим міністром-католиком...

Тисячі християн Пакистану попрощалися з убитим міністром-католиком

05.03.2011, 13:06
Тисячі християн Пакистану попрощалися з убитим міністром-католиком - фото 1

У Пакистані 4 березня відбувся похорон міністра у справах релігійних меншин Шахбаза Бхатті, напередодні застреленого екстремістами. На церемонії зібралися тисячі християн, релігійні керівники, іноземні дипломати та урядовці, серед яких був і прем'єр-міністр Юсуф Раза Гілані.

pohoron_bhatti.jpgУ Пакистані 4 березня відбувся похорон міністра у справах релігійних меншин Шахбаза Бхатті, напередодні застреленого екстремістами. На церемонії зібралися тисячі християн, релігійні керівники, іноземні дипломати та урядовці, серед яких був і прем'єр-міністр Юсуф Раза Гілані.

Похоронна служба відбулася у Церкві Богородиці з Фатіми в Ісламабаді, яку відправили єпископ Ісламабаду-Равалпінді Руфін Ентоні, апостольський нунцій у Пакистані Едгар Пена Парра та ще 18 священиків, повідомляє "Католицький оглядач".

Під час проповіді єпископ столиці Пакистану назвав Бхатті, вбитого групою екстремістів у середу, "сином", і сказав, що він бачив його "зростання". Прелат пригадав, як "починаючи з самого дитинства він звик заступатися за дітей, які не могли постояти за себе. Він регулярно відвідував мене для вивчення Біблії. У дуже молодому віці він присвятив своє життя  Ісусові Христові".

Після похоронної відправи тіло вертольотом було доставлене до рідного села покійного міністра - Хушпуру, що поблизу Фейсалабаду, в Пенджабі, де було вжито надзвичайних заходів безпеки: перекрито дороги, околиці патрулювалися військовими, а на дахах будинків розмістилися снайпери. На вулицях села були встановлені прапори й афіші, що вітають Бхатті.

Більше 10 000 осіб зібралося біля місцевої Католицької церкви, щоб попрощатися із загиблим. Похорон тривав протягом декількох годин, щоб дозволити людям віддати останню шану вбитому міністру. Щоб показати свою солідарність, до християн приєдналися також сотні мусульман, сикхів та індусів. Під час церемонії прощання жодного інциденту не трапилося.

У четвер, 3 березня, тисячі людей вийшли на вулиці Ісламабаду, Лахору, Карачі, Фейсалабаду, Сіалкоту і Хушпуру, щоб протестувати проти вбивства. Християни, які втратили зі смертю Бхатті свого головного захисника у мусульманському суспільстві, плакали і посипали голову попелом. Нагадаємо, вбитий Шахбаз Бхатті був єдиним християнином у Пакистанському уряді.

shahbaz-bhatti.jpgШабхаза Бхатті вбили 2 березня, у центрі Ісламабаду. Мотоциклісти обстріляли автомобіль Бхатті з автоматів і зникли. Міністр помер по дорозі в лікарню. Два місяці тому він заявляв про замах, який готують на нього ісламістами, і просив про молитву.

Бхатті був відомий у Пакистані як переконаний борець за скасування закону про богохульство, згідно з яким образа Аллаха карається смертною карою, пише часопис CREDO.

У січні цього року Шабхаз Бхатті заявляв про те, що терористичні організації Пакистану готують замах на нього. Таку інформацію він отримав від місцевих служб безпеки. Тоді, в одному з інтерв’ю Бхатті казав: «Моліться за мене. Я все одно не відступлю: я не можу, та й не хочу залишати свою справу. Я буду боротися з екстремізмом, боротися до смерті, щоб захистити християн».