Томос не може бути предметом кримінального розлідування, - архиєпископ ПЦУ про заяву ДБР

У ПЦУ схвально оцінили рішення ДБР щодо закриття провадження у так званій «справі про Томос».

Томос не може бути предметом кримінального розлідування, - архиєпископ ПЦУ про заяву ДБР - фото 55672

 

Про це заявив архиєпископ Євстратій (Зоря), повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

«Ми задоволені тим фактом, що Державне бюро розслідувань, дослідивши питання, прийшло до тих самих висновків, про які ми казали від самого початку – питання про об‘єднавчий процес, про утворення Православної Церкви України, отримання Томосу жодним чином не має підстав розглядатися у кримінальному провадженні», – сказав речник Київської Митрополії архиєпископ Євстратій (Зоря), коментуючи повідомлення ДБР.

«Звинувачення, покладені в основу звернення до ДБР, були очевидно абсурдними, але опоненти розвитку ПЦУ скористалися недосконалістю процедур, законодавства, які дають широкі можливості для вимог порушити справу навіть з очевидно абсурдних приводів.

Зараз факт порушення справи жодним чином не може свідчити про наявність достатніх підстав для цього, воно може бути лише формальністю, обумовленою визначеними законом процедурами. Але наші опоненти намагалися використати факт існування справи для того, щоби в інформаційному просторі атакувати Православну Церкву України. Тепер і цей псевдоаргумент, як і багато подібних до нього, якими користуються наші опоненти, спростовано», – зазначив архієпископ Євстратій.

«Тому ми задоволені рішенням і сподіваємося, що в процесі удосконалення законодавства будуть вжиті заходи, щоби не було можливості вимагати відкриття подібних кримінальних справ на підставі “юридичного спаму” і завідомо неправдивих тверджень», – підсумував речник Київської Митрополії.

Нагадаємо, в.о. директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов 30 липня на брифінгу повідомив, що справу щодо скасування реєстрації Української Православної Церкви Київського Патріархату закрили.

Як заявив очільник ДБР, кримінальне провадження, на яке у своїх публічних заявах посилався колишній президент України Петро Порошенко, насправді стосувалося не Томосу, а скасування реєстрації Української Православної Церкви Київського Патріархату. Воно було зареєстроване на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби і наразі закрито.