Трагедія РПЦ і росіян у тому, що вони більше не мають морального авторитету, - єпископ УГКЦ

Трагедія РПЦ і росіян у тому, що вони більше не мають морального авторитету, - єпископ УГКЦ - фото 1
У Російській Православній Церкві єпископат підтримав війну, із 40 000 священиків, лише 300 підняли свій голос проти кровопролиття. Це менш як 1 %.

Про це в інтерв'ю католицькому мультимедійному порталі Кельнської Архиєпархії розповів апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах, передає Синод єпископів УГКЦ.

"Це трагедія для цієї Церкви, для цього суспільства, бо найгірші часи в історії Божого народу були тоді, коли не було пророка. Це були часи темряви, невизначеності, а також багаті на злочини та страждання. Я думаю, що це трагедія для російського народу, що він більше не має морального авторитету, який міг би дати йому вказівки, орієнтири, як він може поводитися в сьогоднішніх часах", - зазначив єрарх.

За його словами, глава РПЦ компрометує християнство і Євангеліє, коли виправдовує і навіть благословляє війну, вбивство дітей, знищення сусідньої країни. Ні один з єпископів жодним словом теж не засудив війну. В Україні ж ситуація інша.

"Від самого початку всі Церкви чітко висловилися проти агресії, а також всіляко намагалися бути поруч з народом, супроводжувати й допомагати стражденним людям. Православна Церква в Україні, яка пов’язана з Москвою, також переживає час кризи.

Це криза ідентичності, тому що члени цієї Церкви є тими, кого війна найбільше торкнулася і хто найбільше страждає від війни. І раптом вони не можуть зрозуміти, осмислити і прийняти те, що їхній попередній Патріарх став з Патріарха агресором", - зауважив єрарх УГКЦ.