• Головна
  • Новини
  • «Треба боротись не проти ісламу, а за сильне християнство», - Глава УГКЦ...

«Треба боротись не проти ісламу, а за сильне християнство», - Глава УГКЦ

21.07.2011, 16:53
Таку думку щодо стосунків представників двох світових релігій він висловив в інтерв’ю для РІСУ, наголосивши, що питання т.зв. «ісламської загрози» для християнства, зокрема, в Україні - «це не стільки зовнішнє питання, скільки внутрішнє».

«Нам треба боротись не проти ісламу, а боротись за сильне християнство», - вважає. Предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук). Таку думку щодо стосунків представників двох світових релігій він висловив в інтерв’ю для РІСУ, наголосивши, що питання т.зв. «ісламської загрози» для християнства, зокрема, в Україні - «це не стільки зовнішнє питання, скільки внутрішнє».

«Очевидно, це питання можна розглядати з різних позицій: політичних, суспільних чи питань міжнародного тероризму (як дуже часто хочуть використати питання ісламу, думаю, дуже неправомірно в цьому ключі). Але, коли ми говоримо про церковне бачення цього питання, то я вважаю, нам потрібно бути собою і тоді все стане на своє місце. Тоді ми не будемо боятися наших сусідів, які є іншої релігії або іншої віри», – зазначив Глава УГКЦ.

«Якщо ми є поганими християнами, то нам буде загрожувати ісламська мечеть навіть поза межами України. Якщо ми є сильними християнами, то розуміємо, хто ми є, і живемо своєю вірою не в теорії, а на практиці. Нам не страшною буде ця мечеть навіть тоді, коли вона

буде побудована через дорогу від нашого храму. Нам треба боротись не проти ісламу, а боротись за сильне християнство», - сказав Патріарх Святослав.

Нагадаємо, свого часу владика Любомир (Гузар), тоді ще Предстоятель УГКЦ, сказав, що він не проти, якщо в парку навпроти собору святого Юра у Львові побудують мечеть. Натомість Російська Православна Церква у різних середовищах заявляє про ісламську загрозу в світі.