Третя річниця ПЦУ. Митрополит Епіфаній нагородив Порошенка Хрестом за заслуги перед Церквою

Третя річниця ПЦУ. Митрополит Епіфаній нагородив Порошенка Хрестом за заслуги перед Церквою - фото 1
У Михайлівському Золотоверхому соборі відбувся подячний молебень з нагоди третьої річниці Об’єднавчого Собору.

Богослужіння очолив Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Про це передає Прямий.

Участь у молебні взяли п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко разом з дружиною Мариною.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній подякував Порошенку за внесок у становлення й розбудову Православної Церкви України.

“Я хотів висловити щиру подяку кожному, а особливо від себе особисто, від нашої Помісної Української Православної Церкви подякувати п’ятому президентові України Петрові Олексійовичу Порошенку. Ви зробили дуже багато. Під час Об’єднавчого Собору і в буремні історичні часи, коли ми зуміли провести Об’єднавчий Собор і отримати Томос від Вселенського Патріарха про автокефалію. Але посадивши дерево, його потрібно підливати, обрізати, доглядати. І всі ми разом робимо ці добрі справи в нашому спільному винограднику Божому”, — сказав Митрополит Київський та всієї України.

За його словами, Українська Православна Церква завжди буде з вдячністю пам’ятати те, що було зроблено три роки тому і те, що робиться повсякденно і в наш час.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній також вручив Петру Порошенку Хрест за заслуги перед ПЦУ, а Марині Порошенко — церковний Орден на честь княгині Ольги “за жертовну любов та віддану працю на благо нашої Помісної Української Православної Церкви і побожного українського народу”.

Лідер “Європейської Солідарності” подякував Митрополиту й закликав українців до єднання.

“Я хочу закликати українців продовжити той шлях, який ми розпочали три роки тому, коли сотні парафій приєдналися до нашої Церкви і продовжують цей процес. Це правильна справа, це правильний шлях. Життя вже довело, що Православна церква України — це те, що об’єднає нашу країну, те, що дарує українцям духовну державність”, — наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий Собор українських православних Церков, під час якого оголосили про створення в Україні незалежної Православної Церкви. Її Предстоятелем було обрано Епіфанія.

У січні 2019 року Українська Православна Церква отримала Томос про автокефалію. Після цього Константинополь визнав ПЦУ єдиною правонаступницею Київської митрополії, яка існувала в складі Вселенського Патріархату з X століття.

Третя річниця ПЦУ. Митрополит Епіфаній нагородив Порошенка Хрестом за заслуги перед Церквою - фото 84137