Три комісії УГКЦ отримали загальноцерковний статус

30.07.2024, 13:54
Католики
Владика Йосафат Мощич, Голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах євангелізації, і Блаженніший Святослав - фото 1
Владика Йосафат Мощич, Голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах євангелізації, і Блаженніший Святослав
Трьом структурам Патріаршої курії — Комісії УГКЦ у справах родини і мирян, Комісії УГКЦ у справах молоді та Раді з питань євангелізації при Главі УГКЦ — надано права та обов’язки структур загальноцерковного статусу.

Про причини структурних змін цих трьох патріарших виконавчих підрозділів Блаженніший Святослав розповів у програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Отримавши згоду Синоду Єпископів, що цього року проходив у Зарваниці, Глава УГКЦ надав загальноцерковний статус трьом патріаршим структурам. Це означає, що компетенції Комісії у справах родини та мирян, Комісії у справах молоді та Ради з питань євангелізації відтепер не обмежуються кордонами України.

За словами Блаженнішого Святослава, це рішення є відповіддю на сучасні виклики, які постають перед Церквою: «Сьогодні ми бачимо, що ці межі починають стиратися. Маса народу вже сьогодні, зокрема під час війни, опинилася за межами України».

Водночас предстоятель УГКЦ іменував нових очільників цих комісій. Патріаршу комісію УГКЦ у справах родини і мирян очолив владика Аркадій Трохановський. Патріаршу комісію УГКЦ у справах молоді — владика Браян Байда. Патріаршу комісію УГКЦ у справах євангелізації — владика Йосафат Мощич.

Говорячи у програмі «Відкрита Церква» про Комісію у справах молоді, Блаженніший пояснив, що «наша молодь вже давно створює глобальний молодіжний простір — молоді люди спілкуються між собою сьогодні наживо, незважаючи на кордони». «Сьогодні наша молодь є потужним голосом України перед світовою громадськістю».

Пояснюючи необхідність піднесення до загальноцерковного рівня Комісії у справах родини та мирян, він зазначив, що українська родина є осердям, де передається віра, зберігається національна і культурна тотожність, зокрема в умовах еміграції.

«Тому, коли ми думаємо про те, як послужити українській родині, вже є цілком анахронізмом тільки на Україну дивитися», — підкреслив він. «Ми бачимо, як наша Церква сьогодні виливається поза межі України і йде за своїм народом. Очевидно, ми змушені відповідно реформувати компетенції наших виконавчих структур Патріаршої курії», — підсумував Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, головною темою Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року була євангелізація — «Бути благовісниками надії: євангелізація в контексті війни». Її готував владика Йосафат Мощич. Темою Синоду Єпископів 2025 року буде родина — «Душпастирство родини в умовах війни».