Туреччина офіційно вийшла зі Стамбульської конвенції

02.07.2021, 08:07
Світові
Туреччина офіційно вийшла з міжнародного договору «Про запобігання і протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству й боротьбу з цими явищами», відомого як Стамбульська конвенція.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, який видав указ про припинення участі його країни в цій конвенції Ради Європи в березні, і нині наполягав, що цей крок не стане кроком назад для захисту жінок, і оголосив власний загальнодержавний План дій для боротьби з насильством проти жінок. Цей план передбачає такі цілі, як перегляд практики судочинства, поліпшення служб захисту чи збір даних про насильство над жінками.
У партії Ердогана, орієнтованій на поміркований ісламізм, також заявляли, буцімто конвенція заохочує розлучення і підриває традиційну родину, а це, за їхніми словами, суперечить консервативним цінностям країни.

У відповідь на нинішній вихід Туреччини з конвенції міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала цей крок «ганебним».

Нагадаємо, релігійні діячі України виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції.

Зокрема, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що ключовим недоліком Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції) є проблемне тлумачення поняття «гендер», яке несе в собі ризики викривлення суті державної гендерної політики, яка до цього часу визначається Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".

Польща може вийти зі Стамбульської конвенції через суперечності цінностям країни.