Турецькі дипломати зустрілися з українськими муфтіями

Турецькі дипломати зустрілися з українськими муфтіями - фото 1
Для вчасного реагування на запити й потреби в релігійній сфері турецьких громадян та інших мусульман в Україні в турецькому посольстві з’явилася посада радника з релігійних питань. Вперше її обійняв представник Діянету (Управління у справах релігії Турецької Республіки) Алі Чімен, що недавно приїхав до України.

Про це повідомляє Іслам в Україні.

Днями він із Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гульдере відвідав українські муфтіяти — про це повідомляє офіційна фейсбук-сторінка посольства. Зазначено, що радник найближчим часом планує відвідати різні регіони України.

Своїми враженнями від зустрічі з послом і радником з питань релігії діляться й українські муфтії. За словами муфтія ДУМ АРК Айдера Рустемова, він був дуже радий цій незапланованій зустрічі:

«Привітали пана Алі Чімена з новою посадою та призначенням. Познайомили з діяльністю й регіональними громадами Духовного Управління мусульман Автономної Республіки Крим, обговорили методи та засоби зміцнення відносин між Діянетом і ДУМ АРК».

«Зустріч була ознайомчою, ми розповіли про нашу діяльність та про той напрямок ісламу — традиційний суннітський іслам, — що ми представляємо», — розповідає про візит гостей, що відбувся днем пізніше, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Він мав змогу розповісти про діяльність духовного управління та його громади в різних містах, а також про життя мусульман України загалом. Гості цікавилися планами та проектами, що реалізовує ДУМУ «Умма», а сама зустріч відбулася в дружній атмосфері — «абсолютно відкритій, сповненій довіри».

«Від представника Діянету отримав у подарунок переклад Корану українською мовою та іншу релігійну літературу. З нашого боку презентували Ісламський енциклопедичний словник. Домовилися поглиблювати дружбу та співпрацю між мусульманами України та Туреччини», — написав шейх Саід у соцмережі «Фейсбук.

Представники Туреччини зустрілися й з очільником Духовного управління мусульман України Ахмедом Тамімом — про це повідомляє сайт організації.

Довідка. Управління у справах релігії (Діянет) Турецької Республіки — державне відомство, в повноваження якого входить координація та розв’язання всіх питань, пов'язаних із віровченням, здійсненням релігійних обрядів, забезпеченням функціонування мечетей, релігійних навчальних закладів і просвітньої діяльности. Діянет розробляє тексти п'ятничних проповідей, програми викладання Корану для дітей, навчає імамів і призначає їх у мечеті по всій країні, а також видає фатви — богословські висновки з релігійних питань.