На Житомирщині освятили Духовно-соціальний центр БФ «Карітас Бердичів УГКЦ»

07.03.2023, 09:28
Католики
На Житомирщині  освятили Духовно-соціальний центр БФ «Карітас Бердичів УГКЦ» - фото 1
6 березня в Бердичеві на Житомирщині відбулося освячення Духовно-соціального центру Благодійного фонду «Карітас Бердичів УГКЦ». Освятив його Глава УГКЦ Блаженніший Святослав спільно з владиками Йосифом Міляном та Андрієм Хім’яком, єпископами-помічниками Київської архиєпархії УГКЦ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Духовно-соціальний центр носитиме ім’я святого Йосафата і стане простором соціального служіння Бердичівського протопресвітерства Київської архиєпархії.

«Наш Карітас об’являє материнське обличчя нашої Церкви, зокрема тут, у Бердичеві. А також він є простором міжнародної вселенської солідарності. Бо Церква — це спільнота, яка не знає кордонів. Церква, як тіло нашого воскреслого Спасителя, є простором обміну дарами», — зазначив Глава УГКЦ.

Першим проектом центру є сенсорна кімната для зцілення ран дітей війни, зокрема дітей з інвалідністю. Як зазначив Блаженніший Святослав, проєкти, які мають на меті послужити дітям, — унікальні й особливі, адже діти війни найбільш соціально-вразлива верства українського суспільства.

«Серед різних центрів нашого соціального служіння, цей центр у Бердичеві буде особливим, бо він найперше хоче послужити дітям. А діти — це наше майбутнє, — майбутнє України. Гоїти рани дітей війни — це особлива та благородна місія», — наголосив Патріарх.

Блаженніший Святослав подякував усім працівникам та партнерам соціального центру: «Дякую тим, які будуть із діточками і радіти, і сумувати, щодня їх слухатимуть. Ви допомагатимете батькам виховувати дітей, які в дитячій душі носять травми війни. Будемо разом ті рани їм гоїти».

Крім сенсорної кімнати, БФ «Карітас Бердичів УГКЦ» організовує й інші заходи для дітей: від творчих гуртків до роботи із психологом для тих, хто постраждав від війни. На базі соціального центру діє також соціальний гардероб — місце, де кожен потребуючий може взяти одяг.