У Білорусі католицького священика засудили до 11 років колонії «за державну зраду»

30.12.2024, 16:32
Держава
У Білорусі католицького священика засудили до 11 років колонії «за державну зраду» - фото 1
Мінський обласний суд 30 грудня ухвалив вирок у справі настоятеля католицької парафії у Воложині ксьондза Генріха (Геннадія) Околотовича.

Про це повідомляє katolik.life.

Офіційно про це поки не повідомляється, але, як стало відомо вірянам, священика засудили до 11 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму.

64-річного настоятеля, який має тяжкі хвороби, судили за звинуваченням у «зраді державі». Після затримання він провів за ґратами вже понад рік — у СІЗО КДБ, поки готували справу, а потім, чекаючи суду і під час самого процесу, який тривав понад місяць. За цей час жодної інформації про справу священика не з'явилося. У чому його звинувачують, залишається невідомим і зараз — суд проходив у закритому режимі.

Процес вів суддя Володимир Арешко, як було сказано у розкладі суду. Вперше у Білорусі з часів комуністичного режиму католицького священика судили за кримінальною політичною статтею.

Віряни також дізналися, що ні митрополит, ні інші єпископи, ні священики, ні секретар Апостольської нунціатури не прийшли на вирок: «Страх більший, ніж у 30-ті роки. Тоді, мабуть, було більше солідарності».

Доля вилучених грошей, які належали парафії та священикові, поки що точно невідома вірянам. Ймовірно, їх конфісковано.

Раніше з тих рідкісних листів, які пропускали від ксьондза Генріха, було зрозуміло, що він не вважає себе винуватим. Він писав, що сподівається лише на Бога і просив не припиняти молитви.

Нагадаємо, священик неодноразово ставав героєм матеріалів державної преси. В одній із статей наголошувалося, що настоятель завжди розмовляє білоруською мовою, його знають як справжнього патріота Білорусі. Ксьондз Генріх відомий тим, що ще за радянських атеїстичних часів допомагав відроджувати Католицьку Церкву в регіонах.

Він народився у Барановичському районі, підпільно навчався на священика й у 1984 році закінчив семінарію у Ризі. Спочатку його направили служити до Браслава, потім до Ракова. На той час у БРСР не було ще жодного єпископа, не було церковної структури. Ксьондза Генріха просили допомогу віруючим на сході республіки. З Ракова він приїжджав до Гомеля, Бобруйска, Могильова, Борисова, Дзержинська, допомагав писати прохання про реєстрацію парафій.