У Білорусі режим заарештував 5 священиків, одному з сім'єю загрожує довічне ув'язнення

09.12.2020, 11:55
Світові
Священик БПЦ МП Сергій Резановіч, його дружина Люба і син Павло затримані 8 грудня білоруськими силовиками за підозрою в участі в «терористичній організації», повідомляє в своєму блозі мінський священик Олександр Шрамко.

У Білорусі режим заарештував 5 священиків, одному з сім'єю загрожує довічне ув'язнення - фото 63019

 

Відповідні звинувачення прозвучали в ефірі державного телеканалу «Білорусь 1». «Затримані поміщені в СІЗО, більшість співпрацюють зі слідством і дають свідчення», - передав телеканал.

Про це інформує Credo.press.

Священик Сергій Резановіч з сім'єю живе в Бресті, а служить в селі Степанки Жабінковського району Брестської області. Любов Резановіч володіла службою таксі, а син священика Павло працював у відділі примусового виконання Ленінського району м Бреста.

Стаття 289 КК РБ ( «Акт тероризму»), яку ставлять сім'ї священика, передбачає позбавлення волі від восьми (частини перша і друга цієї статті) до двадцяти п'яти років, або довічне ув'язнення, або смертну кару (частина третя цієї статті).

Вдень 8 грудня о Вітебську були затримані римо-католицький священик Віктор Жук, єзуїт, настоятель місцевої парафії св. Владислава, і греко-католицький священик Олексій Воронко, вікарій парафії Воскресіння Христового, повідомляє портал Catholic.by. Священиків доставили в Первомайське РВВС Вітебська, де вони перебуватимуть до суду, призначеного на 9 грудня.

За словами родичів одного із затриманих священиків, суд буде проходити по Skype. Також вони повідомили, що оо. Віктору і Алексію пред'явлені звинувачення за статтями Кодексу про адміністративні правопорушення.

Всього на даний момент в Білорусі затримані чи заарештовані 5 священиків. 30 листопада греко-католицький священик Віталій Бистров отримав 10 діб адміністративного арешту за рішення Івацевічської суду в Брестській області за "участь в несанкціонованої демонстрації". 1 грудня римо-католицький священик В'ячеслав Барок з м Россони (Вітебська область) отримав 10 діб адміністративного арешту за рішенням Россонського суду за "пропаганду або публічну демонстрацію нацистської символіки" (мається на увазі плакат "Стоп лукашизм!").