У Білорусі силовики затримали священика, який молився за захисників України

09.01.2023, 12:39
Держава
У Білорусі силовики затримали священика, який молився за захисників України - фото 1
У столиці Білорусі правоохоронці затримали священика через те, що він "молився за захисників України", силовикам також не сподобалися його "націоналістичні татуювання" і пристрасть до відеоігор.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на білоруське видання "Зеркало"

На православного священика Діонісія Коростельова донесли через молебень за захисників України. На відеозаписі з вибаченнями священик пояснив, що 1 січня отримав записку про молебень "за воїнів і захисників України" і відслужив його. Один із відвідувачів храму висловив йому невдоволення.

Силовики стверджують, що Коростельов "проповідував ворожу агресивну риторику, намагаючись розпалювати ненависть". Вони також заявили, що він притягувався до відповідальності за участь у протестах і має "націоналістичні татуювання". Як повідомляє видання, це герб "Погоня", який внесено до Державного списку історико-культурних цінностей Білорусі.

Крім того, правоохоронцям не сподобалося, що священик "у вільний час грає в комп'ютерні ігри в мережі під дивним ніком" і "поширює БЧБ-символіку (біло-червоно-білий прапор Білорусі) і відповідні ідеї".

"Зеркало" повідомляє, що на священика донесла провладна активістка з Гродно Ольга Бондарєва, яка "давно намагається зачистити культурний простір Білорусі". Восени 2021 року силовики вже проводили обшук у Коростельова. На якій підставі – невідомо.

Нагадаємо, у Білорусі визнали екстремістським видання, яке пише про життя Греко-Католицької Церкви.