У Білорусі судили священика за український прапор на ФБ

31 травня, 14:24
Суспільство
У Білорусі судили священика за український прапор на ФБ - фото 1
У Білорусі римо-католицького священика Павла Лемеха судили за ст. 23.34 КоАП (Порушення порядку організації чи проведення масових заходів).

Про це повідомляє Тг-канал «Хрысціянская візія».

На суді його звинуватили у тому, що він розмістив у Facebook «без відповідного дозволу Шумілінського районного виконавчого комітету» зображення протестів у Мінську з прапорами біло-червоно-білого кольору та прапора України.

Священнослужитель пояснив, що розміщенням фотографії на біло-червоно-білому тлі не висловлював суспільно-політичні інтереси, а прапор України розмістив, щоб висловити скорботу з приводу загибелі мирних людей.

Суддя Першотравневого району Вітебська Олена Жук вирішила, що правопорушення, вчинене ксьондзом, відноситься до категорії грубих і спрямоване на «дестабілізацію обстановки в суспільстві та державі», врахувала, що Павло Лемех вже піддавався адміністративним стягненням, і засудила до 10 діб арешту.

Після відбуття 10 діб священика знову затримали і він провів за ґратами ще чотири дні.
Павла Лемеха затримали 8 травня разом із іншим священиком - Анджеєм Юхневичем.

Священнослужителів схопили після зустрічі богопосвячених осіб Вітебської дієцезії в Шуміліні. Їх підозрювали у «екстремістській діяльності».