Created with Sketch.

У Білорусі відбувся суд над римо-католицьким священиком із Закарпаття

20.07.2022, 12:20

Священика Андрія Ващука звинуватили у «порушенні порядку організації або проведення масових заходів» (ч. 1 ст. 24.23 КУпАП). Суд проходив 18 липня у закритому режимі, священика засудили до 15 діб арешту.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як РІСУ інформувала, священика Андрія Ващука затримали опівдні 15 липня у Вітебську. Причиною затримання, імовірно, став репост "останнього слова" політв'язня Дмитра Дашкевича в суді.

Деякий час священик перебував у Першотравневому відділі поліції Вітебська, пізніше його перевели в СІЗО.

Білоруський єпископ-помічник Мінсько-Могильовської архиєпархії Юрій Касабуцький закликав помолитися за священика Андрія Ващука напередодні розгляду його справи в суді.

«Прошу всіх небайдужих помолитися за католицького священика отця Андрея Ващука, сальваторіанця, який перебуває за ґратами.

Це Священик (умисно пишу це слово з великої літери щодо отця Андрія) за Божим Провидінням і благородна Людина. Отець Андрій повністю відданий Богу, Церкві та людям. Служити всім, віддаючись до кінця. Молимося за всіх, хто потребує Божої допомоги в випробуваннях, особливо в часи переслідувань і репресій. Наша молитва – це сила і міць, це «добра частина», яку від нас не відняти (пор. Лк. 10, 38-42)», – написав Касабуцький у Facebook.

Зазначимо, що о. Андрій Ващук довготривалий час служив на Закарпатті та був священником у Сваляві.

Нагадаємо, що Андрій Ващук — не перший священик, який зазнає переслідувань у Білорусі останнім часом.

8 липня у Сморгоні місцевого римо-католицького священика Євгена Учкуроніса оштрафували на 20 базових величин (640 рублів) за перепости у Facebook публікацій «екстремістських» ЗМІ.

У травні католицького священика з Постав Анджея Бульчака (походить із Гданської дієцезії) заочно оштрафували на 960 рублів також за «екстремізм»: він розмістив в інтернеті 2,5-хвилинний ролик, в якому дівчинка з Білорусі пише «Прошу вашого прощення. То не наша, звичайних людей, провина, що з нашої території обстрілюють наших сусідів». Священник відповів, що «заплатить ці гроші, але Україні».

У квітні священика з Линтупів Олександра Барана затримали на шість діб за те, що у соціальних мережах на фото профілю він розмістив прапор України та білоруський червоно-білий прапор.

А у березні греко-католицького священика Василя Єгорова, затриманого за наклейку «Україна, пробач» у Могильові, оштрафували на 50 базових величин, тобто на 1600 рублів.

Репресії щодо священиків у Білорусі тривають від часу фальсифікованих виборів 2020 року.

Серед затриманих на довший чи коротший термін були і православні священики з Гродненщини, отці-серцяни з Постав і Гродно, єзуїт і греко-католик із Вітебська, греко-католик із Бреста, православний о. Володимир Дробишевський з Гомеля, пастор-баптист Роман Рождественський із Черикова (Могилівська область).

Від грудня 2020 року перебуває в ув’язненні православний священик Сергій Резанович із Бреста.

Неурядова організація Центр захисту прав людини «Весна», що стежить за переслідуваннями в Білорусі, визнала о. Резановича «в’язнем сумління».

Читайте також
Суспільство У кримського політв'язня Сейрана Салієва погіршився стан здоров'я
Сьогодні, 10:15
Суспільство Написи російською та ікони російських царів знайшли мешканці села на Буковині у колишньому храмі УПЦ МП
20 липня, 09:30
Суспільство Великий друг УПЦ МП увійшов до комітету безпеки Ради федерації Росії
20 липня, 15:02
Суспільство Глава російських старообрядців сподівається, що мета “СВО” буде досягнуто
20 липня, 10:31