У Білорусі за перепост у соцмережах затримали римо-католицького священика

17.07.2022, 09:37
Світові
У Білорусі за перепост у соцмережах затримали римо-католицького священика - фото 1
У Вітебську (Білорусь) 15 липня затримали священика Андрія Ващука SDS, настоятеля католицької парафії Святого Духа.

Про це білоруському «Радыё Свабода» розповіли місцеві віряни, передає CREDO.

Священика звинувачують у «Порушенні порядку організації або проведення масових заходів» за ч. 1ст. 24.23. Причиною затримання, імовірно, став репост «останнього слова» Дмитра Дашкевича — одного з лідерів білоруського молодіжного руху «Молодий фронт», в’язня совісті, — в суді.

Отець Андрій Ващук деякий час перебував у Першотравневому відділі міліції м. Вітебська, згодом його перевели в ізолятор тимчасового утримання. Судове засідання має відбутися у понеділок, 18 липня.

У Білорусі за перепост у соцмережах затримали римо-католицького священика - фото 96540

Нагадаємо, що Андрій Ващук — не перший священик, який зазнає переслідувань у Білорусі останнім часом.
8 липня у Сморгоні місцевого римо-католицького священика Євгена Учкуроніса оштрафували на 20 базових величин (640 рублів) за перепости у Facebook публікацій «екстремістських» ЗМІ.

У травні католицького священика з Постав Анджея Бульчака (походить із Гданської дієцезії) заочно оштрафували на 960 рублів також за «екстремізм»: він розмістив в інтернеті 2,5-хвилинний ролик, в якому дівчинка з Білорусі пише «Прошу вашого прощення. То не наша, звичайних людей, провина, що з нашої території обстрілюють наших сусідів». Священник відповів, що «заплатить ці гроші, але Україні».

У квітні священика з Линтупів Олександра Барана затримали на шість діб за те, що у соціальних мережах на фото профілю він розмістив прапор України та білоруський червоно-білий прапор.

А у березні греко-католицького священика Василя Єгорова, затриманого за наклейку «Україна, пробач» у Могильові, оштрафували на 50 базових величин, тобто на 1600 рублів.

Репресії щодо священиків у Білорусі тривають від часу фальсифікованих виборів 2020 року.

Серед затриманих на довший чи коротший термін були і православні священики з Гродненщини, отці-серцяни з Постав і Гродно, єзуїт і греко-католик із Вітебська, греко-католик із Бреста, православний о. Володимир Дробишевський з Гомеля, пастор-баптист Роман Рождественський із Черикова (Могилівська область).

Від грудня 2020 року перебуває в ув’язненні православний священик Сергій Резанович із Бреста.

Неурядова організація Центр захисту прав людини «Весна», що стежить за переслідуваннями в Білорусі, визнала о. Резановича «в’язнем сумління».