У «Борисполі» затримали колишнього головного рабина Львова

07.12.2009, 11:06
В аеропорту «Бориспіль» 3 грудня було затримано колишнього головного рабина Львова (1990 – 1995 рр.), єврейського громадського діяча, громадянина Ізраїлю Аврама Розенталя. Про це «proUA» повідомив брат Аврама, рабин Шмоель Розенталь.

КИЇВ — В аеропорту «Бориспіль» 3 грудня було затримано колишнього головного рабина Львова (1990 – 1995 рр.), єврейського громадського діяча, громадянина Ізраїлю Аврама Розенталя. Про це «proUA» повідомив брат Аврама, рабин Шмоель Розенталь.

Аврам Розенталь прилетів до України разом з братом, рабином Шмоелем Розенталем з метою відвідин святих місць в Меджибожі. Як повідомив Шмоель Розенталь, він пройшов прикордонний контроль без єдиного зауваження, а брат, Аврам Розенталь, був затриманий під приводом сумнівів у достовірності його ізраїльського паспорта, де стоїть трирічна віза, за якою він вже неодноразово відвідував Україну. «З цим паспортом брат вже об’їздив півсвіту», – уточнив Шмоель Розенталь.

Він також повідомив, що Аврама Розенталя посадили в камеру, де спочатку відмовили в передачі кошерної їжі і не давали води. «Дико, що найсвятіший день юдеїв – Шабат – поважана людина і громадський діяч змушена провести в каталажці разом з представниками кримінального світу у загальній камері», – сказав рабин Шмоель Розенталь.

При цьому брат Аваама Розенталя нагадав, що цей інцидент відбувся за три дні до офіційного візиту до Києва міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана. Шмоель Розенталь впевнений, що цей випадок обов’язково стане першим у порядку денному переговорів української та ізраїльської делегацій. «Звертаю увагу керівника прикордонної служби, Президента України і прем’єр-міністра України на абсурдність цієї ситуації. Кращого подарунку противникам розвитку україно-ізраїльських відносин знайти важко», – резюмував рабин.