У боротьбі за храм ледь не спалили саму церкву

27.04.2010, 12:14
У боротьбі за храм ледь не спалили саму церкву - фото 1
Боротьба за храми між Київським і Московським Патріархатами на Вінниччині триває. Черговий тур відбувся у неділю, 25 квітня у с. Росоша Липовецького району.

exklusiv.gifВІННИЦЯ – Боротьба за храми між Київським і Московським Патріархатами на Вінниччині триває. Черговий тур відбувся у неділю, 25 квітня у с. Росоша Липовецького району. Як повідомляє кореспондент РІСУ Олена Качуровська, бійка сталась під час недільної Служби.

Віряни УПЦ КП спробували повернути собі власний храм Дмитра Солунського, яким останні кілька місяців розпоряджалась громада УПЦ (Московського Патріархату). У неділю його освячувати приїхав єпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан (УПЦ МП).

Віряни УПЦ Київського Патріархату не пустили приїжджого архиєрея зі свитою до храму, а також виштовхали звідти місцевого священика УПЦ (МП) Павла Кучерука. Сутичка відбувалась на сходах церкви. А тим часом кілька жінок-вірянок УПЦ КП забарикадувались у середині храму.

Жертви бійки, яку намагались розняти правоохоронці, були з обох боків, як серед мирян, так і серед клиру. Комусь роздерли обличчя, комусь повидирали волосся, з когось зірвали хрест і роздерли рясу. Кінець цьому поклав густий дим, який почав йти зсередини церкви. Це, як виявилось, вірянки Київського Патріархату, які закрились всередині, почали палити поминальні книжки, які там лишились від вірян Московського Патріархату. Вогонь перейшов на доріжку. Пожежу ліквідували на самому початку, а храм правоохоронці закрили і опечатали.

Церкву Дмитра Солунського розпочала будувати ще на початку 90-тих на власні кошти місцева громада УПЦ Київського Патріархату. Весь цей час його настоятелем був Павло Кучерук. Однак кілька місяців тому за махінації, які він проводив за спиною у власного єпископа, священик був заборонений у служінні. Щоб не залишитись без місця він перейшов під юрисдикцію Московського Патріархату. Йому також вдалось перетягнути за собою частину пастви, не надто обізнану у конфесійних тонкощах. Врешті храм, який будували віряни УПЦ КП опинився у руках громади Московського Патріархату, яка і без того вже має у селі свій храм. Натомість вірні Київського Патріархату залишились на вулиці.

Тепер доля храму вирішуватиметься у суді. Але розгляд цієї справи може затягнутись, оскільки храм був щойно збудований, і документацію на нього громада УПЦ КП оформити ще не встигла. А без неї у суді відмовляються приймати позов.

Передісторію конфлікту читайте у журналістському розслідуванні Олени Качуровської на РІСУ