У Боснії і Герцеговині хочуть відправити у відставку чиновника, який подарував Лаврову українську ікону

У Боснії і Герцеговині хочуть відправити у відставку чиновника, який подарував Лаврову українську ікону - фото 1
У Боснії і Герцеговині підняли питання про відставку президента Республіки Сербської Мілорада Додіка, який подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову старовинну ікону, яку вивезли з Луганська.

Про це повідомляє видання Balkan Insight, пише Прямий.

За відставку Додіка виступили найбільша в Республіці Сербській опозиційна “Сербська демократична партія”, а також “Партія демократичного прогресу”.

“Єдиний правильний крок – піти у відставку з посади, з якою він, очевидно, не знає як поводитися, і врятувати нас від подальшого зніяковіння”, – заявив лідер “Партії демократичного прогресу” Браніслав Бореновіч.

Лідер “Сербської демократичної партії” Мірко Саровіч взагалі зажадав відставки всіх, хто причетний до скандалу з іконою.

“Я сподіваюся, що цього разу все просто так не минеться, тому що це пляма на всій нашій нації”, – наголосив він.

Поки не було ніякої реакції від Додіка та його партії “Союз незалежних соціал-демократів”. Сам Додік, за інформацією місцевих ЗМІ, лікується від коронавірусу.

Нагадаємо, заступниця міністра культури і інформаційної політики Світлана Фоменко заявила, що печатка на іконі, яку влада Боснії і Герцеговині подарувала міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, свідчить про власність України.

Раніше в МЗС РФ заявили, що повернуть подаровану Боснією і Герцеговиною українську ікону, походження якої перевірить Інтерпол.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній вважає “політичним жестом” у бік Росії інцидент у Сараєві, коли міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову подарували старовинну українську ікону з окупованого Луганська.

Нагадаємо, міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час відвідин Боснії і Герцоговини подарували українську ікону.

Посольство України запросило інформацію про походження ікони, яка, як стверджується, була знайдена в Луганську і має вік близько 300 років.