У центрі Києва запалили ханукальні вогні

09.12.2002, 16:09
5 грудня представники єврейських спільнот України відзначили свято Ханука. В урочистому запаленні святкових вогнів взяв участь мер Києва Олександр Омельченко.

КИЇВ – 5 грудня представники єврейських спільнот України відзначили свято Ханука. В урочистому запаленні святкових вогнів взяв участь мер Києва Олександр Омельченко. Вперше в історії незалежної України ханукальні свічки горіли на головній магістралі столиці – Хрещатику.

“Ми вже давно визначили наш шлях до справжньої єдності, – сказав мер столиці, – перш за все, мова йде про сприяння розвитку різних національних культур і релігій. Український народ, якому неодноразово доводилося боротися за своє право на самовизначення, зумів чітко сформулювати свою позицію щодо національних меншин, в основі якої лежить золоте право загальнолюдської моралі, яке однаково поважається і в Євангелії, і єврейськими мудрецями”, – сказав мер Києва.

За його словами, за кількістю єврейських шкіл, культурних та наукових спільнот, насиченості релігійного життя Київ займає одне з провідних місць в Європі. Слово “ханука” означає ритуал освячення нового будинку. Воно присвячене перемозі єврейського народу над греками, які хотіли позбавити євреїв їхніх релігійних поглядів. У храмі, згідно із звичаями, постійно має горіти вогонь.

“ВЕК”

Теги: #Ханука