У центрі Кременчука по цеглинах розбирають дореволюційну будівлю — синагогу Юровського

У центрі Кременчука по цеглинах розбирають дореволюційну будівлю — синагогу Юровського - фото 1
У Кременчуці почали розбирати дореволюційні будівлі, одна з яких — синагога Юровського (згадка про синагогу Юровського є в збірці «Синагоги Центральної України»). Будівля знаходяться поруч із Кременчуцьким національним університетом.

Про це повідомляє Телеграф.

Раніше у тих приміщеннях знаходився гуртовий склад. Пізніше приміщення належали трикотажній фабриці «Рута», де розміщувалися склади.

Журналіст «Кременчуцького Телеграфа» поцікавився у міського голови Віталія Малецького, що планують розмістити на місці знищеної історичної будівлі. Мер повідомив, що згідно з планом, тут планують збудувати новий житловий будинок.

Історичні будівля збудована з жовтої та помаранчевої цегли, що мають тавро ВтБ.

Цегла заводу Василя Терехова-Багреєва, який працював у Кременчуці з 1845 року. Станом на 1887 рік в рік тут виготовляли 500 000 цеглин, працювало 30 робітників.

У центрі Кременчука по цеглинах розбирають дореволюційну будівлю — синагогу Юровського - фото 113326

При синагозі Юровского був хедер (початкова школа) та бейт-мідраш (приміщення присвячене вивченню Тори). Станом на 2017 рік в цьому приміщенні знаходився пункт прийому макулатури.

За припущеннями краєзнавця Бориса Бабілуа, то це саме приміщення колишньої синагоги Юровського. Будівля дореволюційна, одна з 11 синагог, які на той час діяли у Кременчуці.