У церкві на Солом’янці попрощались із дисидентом та політв’язнем Василем Овсієнком

У церкві на Солом’янці попрощались із дисидентом та політв’язнем Василем Овсієнком - фото 1
У Києві попрощалися з дисидентом та політв’язнем Василем Овсієнком. Все життя своє він присвятив боротьбі за Вільну Україну.

Про це повідомляє Великий Київ.

Прощання відбулось 21 липня в церкві Різдва Пресвятої Богородиці на Совках, що в Солом’янському районі Києва, на вулиці Каменярів, 15.

Віддати останню шану видатному українцю прийшли рідні друзі, та також послідовники, яких надихала його боротьба за свободу.

Василя Овсієнка згадували як справжнього патріота, який зробив неймовірно багато для української історії, культури та памʼяті та став взірцем для тисяч молодих людей.

Серед його найкращих якостей надзвичайну доброту, вміння жартувати, співати… і бути винятково принциповим і неприхильним у своїй відданості Батьківщині!

Поховають Василя Овсієнка у рідному селі — Ставках Радомишльського району на Житомирщині, де він і волів бути похованим.

Василь Овсієнко, фото з ув'язнення - фото 118024
Василь Овсієнко, фото з ув'язнення
Джерело фото: ХПГ

Василь Овсієнко — політв’язень, який провів за ґратами 13 років життя. Вперше він був ув’язнений у віці 24 років за поширення самвидавної літератури у 1973-му. Згодом декілька років свободи і знову тюрма. Потім він відсидів ще два терміни і вийшов на свободу вже у 1988-му.

В 1989-му Овсієнко був одним з тих, завдяки кому до України повернули останки померлих у 35-й зоні в Сибіру дисидентів Олекси Тихого, Юрія Литвина та Василя Стуса.

Василь Овсієнко Лауреат премії імені Стуса за публіцистику, премії Огієнка в номінації «Громадська діяльність», нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, орденом «За мужність» І ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Нагадаємо, життя видатного громадського діяча, дисидента і політичного вʼязня радянських часів Василя Овсієнка обірвалося на 75-му році внаслідок тривалої хвороби.