«У часи війни чужих дітей не буває», — владики УГКЦ

25.02.2023, 11:34
Католики
«У часи війни чужих дітей не буває», — владики УГКЦ - фото 1
В ефірі «Живого телебачення» у межах молитовного марафону, гасло якого «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», зі словом і молитвою за дітей війни та сиріт звернулися владики Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, і Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Владика Ярослав Приріз зауважив, що війна прийшла непроханою ще у 2014 році, а починаючи з 24 лютого минулого року, ворог скинув усі дотеперішні маски та відкрито нищить Україну, накидаючи ярмо свого минулого на наше майбутнє.

«Лише один Бог знає, скільки триватимуть страждання нашого народу. Але ми віримо, що Він веде нас до перемоги славного воскресіння, духовного й національного», — зазначив владика Ярослав.

Він помолився за дітей війни, особливо тих, які стали сиротами: «О, всемогутній і милосердний Боже, до Тебе сьогодні заносимо наші благальні молитви. Ласкаво просимо Тебе, небесний Отче, за дітей війни і сиріт, бо ця страшна війна агресора зламала та скалічила їхні долі, відібрала їхні мрії і дитинство».

Владика Йосиф Мілян зазначив, що чужих дітей не буває. Війна — це особливий час. Це — смерть тих, хто має дати своїм дітям певність на завтра, забезпечити їхнє доростання, дозрівання, особливо огорнути свою родину й дітей теплом. У війні діти втрачають батьків і залишаються сиротами.

«Пробуємо їх огорнути ми, часами чужі люди, своїм теплом, і вони стають для нас рідними», — сказав владика Йосиф про дітей-сиріт.

Він також згадав у молитві тих, хто поліг за волю і суверенну незалежну Україну, та тих, хто взяв на себе хрест і обов’язок відповідальності за дітей-сиріт. Помолився також за тих дітей, яких насильно забрали з їхньої рідної землі, вирвали з корінням і відвезли до росії, і тих, хто шукає доріг, аби повернути їх до нашої та їхньої України.