У Чехії випустили колекційну банкноту "Слава Україні" з Софією Київською

У Чехії випустили колекційну банкноту "Слава Україні" з Софією Київською - фото 1
Чеська Республіка випустила колекційну банкноту під назвою Sláva Ukraině. ("Слава Україні"). Вона уже є в продажу, а усі кошти з реалізації направлять на допомогу Україні.

Про це інформує 24 канал з посиланням на Prague Morning.

Хоч й нова банкнота не є платіжним засобом, її виготовили з захисними елементами, що містять й місцеві крони. На колекційних грошах є водяний знак та нумерація друкарським способом.

Дизайн розробила художниця з Чехії Єва Гашкова. На аверсі вона зобразила Монумент Незалежності, що розташований у самому центрі Києва. На реверсі можна впізнати Софійський собор, над яким розвиваються синьо-жовті стяги й виділена Україна на карті Європи. А замість номіналу вказаний 2022 рік.

Купюру виставили на продаж за 1500 крон (приблизно 1 980 гривень). Придбати її можна на цьому сайті. Новинку, яку випустили тиражем у 20 тисяч штук, доставлять до покупця у спеціальній якісній упаковці.

У Чехії випустили колекційну банкноту 'Слава Україні' з Софією Київською - фото 90948Усі отримані гроші передадуть організації Post Bellum, яка збирає кошти на допомогу українцям.