У черкаському монастирі виник конфлікт між вірянами УПЦ МП та мешканцями міста
Про це повідомляє Суспільне.
Як пояснив військовий капелан отець Назарій, парафіяни УПЦ МП мали до 20 листопада покинути територію монастиря, оскільки священик і громада перейшли до ПЦУ. Однак ніхто територію монастиря не покинув, тому сьогодні нагадали їм, що потрібно забиратися:
"Парафіяни мали до сьогодні покинути територію монастиря, однак не зробили цього. Ми показали ще в четвер, що є документи, що це Православна Церква України і щоб вони покинули приміщення, бо вони незаконно тут живуть. Раніше тут була Російська Православна Церква, тепер тут Українська Церква. Російська Православна Церква може бути собі в Росії".
Серед речей, які виявили черкащани в монастирі, — російська література, зображення митрополитів Онуфрія та Феодосія.
Як розповіла парафіянка монастиря Надія Чернявська, їй болить, що тут відбувається:
"Я вважаю, що те, що зараз відбувається і в Черкасах, і в усьому світі зараз — це дуже погано. Що буде, коли величезна кількість людей українських не зможе молитися? А нас більше як шість з половиною мільйонів. Я за спеціальністю архітектор, я проектувала в Черкасах церкви. Мені болить, що виганяють Церкву".
Черкасець Ян Антонюк розповів: "Зараз Московська Церква переходить до України, як і буде. Рішення про це прийняли від початку війни, але чому зараз тільки почалися активні дії — невідомо. Я йшов повз монастир, побачив, що відбувається і вирішив підійти ближче. Ми адекватні люди, даємо вірянам забрати свої речі та винести їх з території храму. Ми побачили на території храму фото, листи з російськими священиками. Це шматочок Росії всередині Черкас, це все, що треба було зрозуміти і побачити. Ми даємо забрати лише особисті речі, все майно Церкви має лишитися на місці".
Серед містян в монастирі — військовий Віталій. Розповів, що був присутній під час обшуків:
"Ми знайшли багато книжок з Росії, з Санкт-Петербурга. Я тут нічого проукраїнського не знайшов, на мій подив. Всю цю продукцію або на смітник, або хай парафіяни її забирають з собою, бо вона сумнівна. У парафіян є час подумати, переоцінити. Якщо вони справді вірять в Бога — вони з часом сюди прийдуть".
Військовослужбовець "Грім" розповів, що також знайшов багато літератури російського походження:
"Мені стало цікаво, і я долучився, щоб поглянути, що тут є. Є книжки з "молитвами за Росію", "молитвами за російських солдатів" і подібні".
Свої речі з монастиря збирав пан Сергій:
"Я збираю свої речі. Я тут сім років прожив, працював. Я не знаю, чому нас виганяють. Але нас не виганяють, нас попередили раніше, що треба звідси буде виїхати. Я тут сім років прожив, у мене скільки речей. Я після інфаркту, працював тут у їдальні. В мене є сім'я, діти".
Як розповіла речниця Головного управління Нацполіції області Зоя Вовк, цей факт зареєстрували, на місці працює слідчо-оперативна група.