У Чернівцях петицією вимагають відновити пам'ятник письменнику та священику Сидору Воробкевичу

15.07.2021, 12:22
Культура
У Чернівцях петицією вимагають відновити пам'ятник письменнику та священику Сидору Воробкевичу - фото 1
У Чернівцях петиція з вимогою відновити пам'ятник Сидору Воробкевичу у сквері біля ЧНУ набрала необхідні для розгляду голоси. Про це пише ІА АСС із посиланням на відповідну петицію.

«Громадська організація «Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» вимагає від виконавчих органів Чернівецької міської ради відновити незаконно демонтований пам’ятник видатному українському письменнику, композиторові, православному священику та засновнику Товариства Сидору Воробкевичу у сквері за адресою: вул. Коцюбинського, 7; провести публічне обговорення плану реконструкції вищезгаданого скверу відповідно до Положення про публічні консультації під час планування громадських просторів в Чернівецькій міській територіальній громаді, затвердженого рішенням міської ради від 29.04.2021 №216», - йдеться у тексті петиції.

Станом на 14 липня відповідна петиція набрала вже 251 голос і тепер її мусять розглянути у Чернівецькій міській раді.

У Чернівцях петицією вимагають відновити пам'ятник письменнику та священику Сидору Воробкевичу - фото 75647

 

О. Сидор Воробкевич, (5 травня 1836, Чернівці — 19 вересня 1903) — український буковинський письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог, редактор часописів Буковини, художник. Мав псевдоніми: Данило Млака, Демко Маковійчук, Морозенко, Семен Хрін, Ісидор Воробкевич, С. Волох та інші. Нагороджений лицарським хрестом ордена Франца Йосифа (1902).