У Чернівцях відзначили 504 річницю епохи Реформації

01 листопада, 14:50
Протестанти
У Чернівцях відзначили 504 річницю епохи Реформації - фото 1
В неділю, 31 жовтня, на Центральній площі Чернівців відбувся літературно-мистецький захід, приурочений до 504-ї річниці епохи європейської Реформації. Організатором заходу виступили чернівецькі адвентисти.

Про це інформує 0372.ua.

Урочистості відбувалися біля пам’ятника Т. Г. Шевченкові. Під час заходу читалася, як йдеться у повідомленні, об’єктивна історія про епоху Реформації, пригощали присутніх гарячим чаєм та роздали безкоштовно 195 ювілейних книг “Дорогами Реформації”.

Як йдеться у повідомленні, епоха європейської Реформації, 500-річчя якої згідно з указом президента Україна відзначили в 2017 році, зробила вагомий внесок в хід світової історії, зупинивши занепад темних віків Середньовіччя, та втіливши в практичне життя комплексне відновлення порядку, верховенство права, чесність, працелюбність, високу мораль та захист свободи слова.

На урочистостях йшлося про те, що реформація широко відчинила двері для просвіти, для побудови повноправних, міцних національних держав із конституціями, заснованими на принципах Біблії, та з активним розвитком економіки.

"Реформація проголосила рівність усіх людей, незалежно від їхнього соціального становища, надала всім однакові можливості для здобуття освіти. Прямим наслідком Реформації стало масове відкриття шкіл, а точніше, створення доступної системи освіти для всіх верств населення.

Зміни, які відбулися в системі освіти, сприяли розвитку нового напрямку медицини. Реформація стала поштовхом для виникнення експериментальної медицини, стрімкого розвитку анатомії та фізіології, заборонених в темні віки папського Середньовіччя інквізицією, та заклала фундаментальну базу для дослідження патологічних станів.

Реформація показала, що істинна наука не суперечить вірі, а навпаки, наукові відкриття засвідчують мудрість та велич Творця Всесвіту...

В Чернівцях відзначили 504 річницю епохи Реформації , фото-1

Реформація сприяла заснування університетів із суто науковою програмою навчання та впровадженню галузевої системи шкільної освіти, що значно підвищило загальний рівень грамотності населення й надало можливості для підготовки кваліфікованих медичних кадрів.

Отже, поняття свободи совісті, рівності людей незалежно від їхньої релігійної, національної та расової приналежності, рівності прав чоловіків і жінок, захист малозабезпечених, дітей, людей похилого віку та хворих, демократичні інститути влади – все це результат Реформації", - наголошували учасники події.