У Данії скасовують вихідні на релігійні свята, щоб поповнити оборонний бюджет

04.02.2023, 11:00
Світові
У Данії скасовують вихідні на релігійні свята, щоб поповнити оборонний бюджет - фото 1
Зокрема, йдеться про Великий день молитви.

Про це розповідає медіа The Mayor, інформує сайт Pragmatika.

Завдяки скасуванню вихідних на релігійні свята влада країни хоче поповнити державну скарбницю. Так, уряд країни оголосив про плани видалити Великий день молитви з трудового календаря – відповідно, цей день буде робочим. Це тамтешнє свято побожності та покаяння, яке відзначають на четверту п’ятницю після Великодня.

Рішення викликане необхідністю збільшити оборонний бюджет під час зростання рівня ескалації в Європі та через російську війну в Україні.

Ініціативу розкритикували навіть не релігійні спільноти, а саме профспілки Данії. Вони стверджують, що додаткові робочі години будуть загрожувати усталеній моделі соціального забезпечення.

«Я не думаю, що це проблема – попрацювати ще один день. Ми зіткнулися з величезними витратами на оборону, охорону здоров’я, психіатричну допомогу та зелений перехід», – у коментарі The Guardian заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Зміни мають набути чинності у 2024 році. Це додасть 7,4 години роботи для кожного працівника. Очікують, що в скарбницю надійде додатково близько 403 мільйонів євро.

Теги: #Данія