• Головна
  • Новини
  • У день Хрещення Київської Русі Предстоятелі трьох Православних Церков звершили Літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври...

У день Хрещення Київської Русі Предстоятелі трьох Православних Церков звершили Літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври

29.07.2011, 09:29
У день Хрещення Київської Русі Предстоятелі трьох Православних Церков звершили Літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври - фото 1

28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1023-ї річниці Хрещення Київської Русі, Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілля ІІ, Митрополит Київський і всієї України Володимир звершили Літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

3.gif28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1023-ї річниці Хрещення Київської Русі, Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілля ІІ, Митрополит Київський і всієї України Володимир звершили Літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. 

За повідомленням офіційного сайту УПЦ, за богослужінням молилися архиєреї та духовенство Української, Руської, Грузинської, Румунської  та Кіпрської Православних Церков. 

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир звернувся до Патріарха Кирила та Католікоса-Патріарха Іллі ІІ із вітальним словом. На згадку про спільну молитву подарував Патріархові образ Почаївської ікони Божої Матері, а Католікосу-Патріарху – комплект предстоятельських панагій. 

У свою чергу Патріарх- Кирил привітав з Днем іменин Митрополита Володимира та подарував комплект предстоятельських панагій, а на згадку про молитву у Києво-Печерські Лаврі – залишив монастирю список Валаамської Ікони Богородиці. Також Патріарх подарував Грузинському Католікосу-Патріарху архиєрейську панагію та ікону хрестителя Русі – рівноапостольного князя Володимира.

Наостанок присутніх привітав Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілля ІІ. Він подарував Патріарху Кирилу мозаїчну ікону великомученика Георгія Побідоносця – покровителя Грузії, Митрополиту Володимиру – образ Грузинської ікони Богородиці. На згадку про свій перший візит до Києва та відвідини Києво-Печерської Лаври, Грузинський Патріарх залишив у дар обителі Почаївську ікону Пресвятої Богородиці, виготовлену грузинськими майстрами.