Created with Sketch.

У державній програмі на поточний рік Уряд передбачив низку заходів із забезпечення свободи совісті та віросповідання

20.04.2010, 10:11

Верховна Рада 15 квітня прийняла за основу проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік. Низка питань стосується державно-конфесійних відносин.

КИЇВ – Верховна Рада 15 квітня прийняла за основу проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік. Документ передбачає різні заходи Кабінету Міністрів відносно соціально-економічного розвитку країни у поточному році. При цьому низка з них стосується питань державно-конфесійних відносин,  повідомляє Інститут релігійної свободи.

Проект Державної програми наводить перелік основних проблем, пов’язаних з формуванням толерантного суспільства. У пункті 2.7 розділу «Гуманітарна сфера» проекту зазначено про необхідність приведення законодавства у сфері свободи совісті у відповідність до міжнародних стандартів та міжнародних зобов’язань України.
Документ також констатує незавершеність процесу повернення релігійним організаціям культових будівель та іншого церковного майна, а також заявляє про необхідність подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин. Крім цього у проекті вказується на наявність загрози міжконфесійних і міжнаціональних конфліктів, проявів радикалізму та релігійного екстремізму.

Утвердження свободи совісті та віросповідання у Державній програмі на 2010 рік визначено як одне з основних завдань у питанні формування толерантного суспільства.

Серед цілей та очікуваних результатів у сфері свободи совісті та віросповідання у підпункті 2.7.1 програми Уряд передбачив наступне:

Задля утвердження свободи совісті та віросповідання Державною програмою передбачені наступні заходи:

Проект Закону України «Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік» (реєстр. №6305, автор – Кабінет Міністрів) під час голосування у Парламенті в першому читанні (за основу) підтримало 242 народних депутата. Серед них по фракціях: Партія регіонів – 171, БЮТ – 10, НУНС – 13, КПУ – 25, Блок Литвина – 19, позафракційні – 4.

Відповідно до рішення Верховної Ради зазначений законопроект має бути підготовлений до другого читання по скороченій процедурі та буде розглянутий вже на наступному пленарному тижні.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37