• Головна
  • Новини
  • У Дніпропетровськ з Ермітажу везуть колекцію «Золото Скіфії»...

У Дніпропетровськ з Ермітажу везуть колекцію «Золото Скіфії»

05.03.2013, 09:33
У Дніпропетровськ з Ермітажу везуть колекцію «Золото Скіфії» - фото 1
Більше 1500 предметів із золота, якими прикрашали себе наші предки скіфи, можна буде побачити в Дніпропетровському історичному музеї з 15 по 30 березня на виставці «Золота Скіфія».

колекція.jpgБільше 1500 предметів із золота, якими прикрашали себе скіфи, можна буде побачити в Дніпропетровському історичному музеї з 15 по 30 березня на виставці «Золота Скіфія». Колекцію в Україну везуть з Ермітажу. Її буде охороняти озброєна охорона, повідомляє сайт Рamjatky.

«У музеї працює нова система сигналізації, природно, під час виставки до роботи буде залучено додаткову охорону. Тому, ми повністю готові забезпечити безпеку цієї унікальної колекції. Велика частина предметів, які будуть представлені на виставці, зроблені із золота. Відвідувачі зможуть побачити жіночі прикраси, взуття, предмети побуту», – заявив директор Дніпропетровського національного історичного музею Надія Капустіна.

Вона зазначила, що багато експонатів з колекції – велика музейна рідкість. Наприклад, срібні з позолотою фалари (світильники), на поверхні яких зображені подвиги молодого Геракла, ритуальні посудини, прикрашені дуже динамічним орнаментом з тваринами, тисячі золотих скіфських пластин і унікальна чаша із зображеннями чотирьох коней.

«Центром Великої Скіфії була безпосередньо Катеринославська губернія, нині Дніпропетровська область. На жаль, в дореволюційний час, всі цінні вироби із золота і кістки відправляли в царські запасники, зараз вони в Ермітажі. Там зберігається дуже багато предметів, які були знайдені на території нашої області», – говорить Капустіна.

 

Теги: #Скіфи