• Головна
  • Новини
  • У Дніпропетровську вшанували пам’ять рятівника євреїв Рауля Валенберга...

У Дніпропетровську вшанували пам’ять рятівника євреїв Рауля Валенберга

03.12.2012, 09:19
У Дніпропетровську вшанували пам’ять рятівника євреїв Рауля Валенберга - фото 1
У Дніпропетровську 29 листопада, в єврейському центрі «Менора», відзначили соту річницю з дня народження видатного шведського дипломата Рауля Валенберга, який врятував тисячі євреїв під час Другої світової війни.

Raoul_Wallenbergexklusiv.gifУ Дніпропетровську 29 листопада, в єврейському центрі «Менора», відзначили соту річницю з дня народження видатного шведського дипломата Рауля Валенберга, який врятував тисячі євреїв під час Другої світової війни.

Захід спільними зусиллями організували три посольства – шведське, угорське та ізраїльське у співпраці з Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» і українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума».

Як  повідомила РІСУ Юлія Забєліна, того дня гостями «Менори» були Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, Надзвичайний і Повноважний посол Угорської Республіки в Україні Міхаль Баєр та заступник Голови дипломатичної місії Посольства Держави Ізраїль у нашій країні Іцхак Кармель-Каган.

Усього у заході взяло участь близько 200 осіб, серед яких були члени різних єврейських організацій, гості з інших міст та країн, а також, представники обласної влади, яка усіляко підтримала вшанування пам’яті Рауля Валенберга.

Рабе Шломо Камінецький з гостямиГоловний рабин Дніпропетровська та Дніпропетровського регіону Шмуель Камінецький, відкриваючи захід, підкреслив його важливість не тільки для єврейської громади, але й для усього Дніпропетровська.

Представник посольства Держави Ізраїль Іцхак Кармель-Каган у своєму вітальному слові зазначив, що ім’я Рауля Валенберга не зітреться із пам’яті нинішніх поколінь ізраїльтян. Він додав, що Ізраїль шанує шведського дипломата, якому зобов’язані життям і свободою понад 15 тисяч чоловік.

Гостям заходу продемонстрували короткий документальний фільм, присвячений діяльності праведника миру Рауля Валенберга, але ключовою подією вечора стала лекція відомого професора Крістіана Гернера, члена комітету з вивчення життєпису Валенберга. Під час лекції він розповів не тільки про подвиг шведського дипломата, який вразив увесь світ та став живими нагадуванням про необхідність безперестанної боротьби з расизмом, а й також проінформував присутніх про суспільну діяльність Валенберга та його загадкову смерть.

Рабе Шломо Камінецький з гостями