У Дрогобичі реставрують дзвіницю Церкви Воздвиження Чесного Хреста

18 квітня, 10:00
Культура
У Дрогобичі реставрують дзвіницю Церкви Воздвиження Чесного Хреста - фото 1
У Дрогобичі триває реставрація дзвіниці Церкви Воздвиження Чесного Хреста - однієї з вагомих сакральних споруд Львівщини.

Про це повідомляють у Дрогобицькій міській раді.

“Ремонтно-реставраційні роботи проводять шляхом співфінансування з обласного і місцевого бюджетів. Цьогоріч з метою завершення робіт з обласного бюджету передбачили співфінансування у розмірі 815 тисяч гривень, в межах програми “Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 рр.”. Реставрацію планують завершити в цьому році”, – йдеться у повідомленні.

Церква Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі була збудована у 1613 році. Ця сакральна споруда зводилася коштом власників солевидобувної промисловості Дрогобича.

За свою історію церква пережила кілька пожеж, багато перебудов і реконструкцій. Дерев’яна дзвіниця була зведена поряд з храмом у 1661 році. Вона складається з трьох ярусів та квадратна у плані. Разом з дзвіницею церква утворює гармонійний архітектурний ансамбль.

Зараз храм та дзвіниця є музейним об’єктом і разом з найвідомішою дрогобицькою церквою св. Юра, входить до музейного комплексу “Дрогобиччина”.