У Дрогобичі заборонили діяльність УПЦ МП, храм опечатано

26 травня, 09:27
Держава
У Дрогобичі заборонили діяльність УПЦ МП, храм опечатано - фото 1
У Дрогобичі, що на Львівщині, міська влада 25 травня заборонила діяльність Московського Патріархату на теренах громади.

Про це повідомляє Львів медіа.

Рішення прийняли на засіданні спеціальної комісії, яке відбулося на вимогу місцевих жителів.

“Прихожани церкви, жителі мікрорайону, в якому розташована церква св. Іова Почаївського, мешканці Дрогобицької громади та керівництво громади – одностайні. Московському Патріархату не місце в нашій громаді та в Україні”, — пише прес-служба Дрогобицької міської ради.

За словами влади, священнослужителі Церкви Московського Патріархату відмовилися добровільно переходити в підпорядкування Православної Церкви України, навіть попри те, що їм на це дали достатньо часу.
Комісія одноголосно визнала дії РПЦ та УПЦ, яка підпорядковується Московському Патріархату такими, що загрожують національній безпеці України та є однією з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї «русской православной церкви».

Комісія також встановила, що земельна ділянка під храмом перебуває у комунальній власності громади міста Дрогобича і її не передавали у користування юридичній особі «Релігійна громада Української Православної Церкви в місті Дрогобичі».

Міська влада відтак запечатала вхід до приміщення собору Преподобного Іова Почаївського у Дрогобичі.

Нагадаємо, рішення про заборону УПЦ МП підтримав й Борислав. Ще 19 травня міська влада заборонила священникам московського патріархату використовувати приміщення церков і продавати там продукцію. Крім того, будуть примусово забирати нерухомість, яку передадуть у власність громади.