У Дубні в костелі встановлюють орган: єдиний на Рівненщині в діючому храмі

29.11.2023, 09:53
Культура
У Дубні в костелі встановлюють орган: єдиний на Рівненщині в діючому храмі - фото 1
Нещодавно в костелі Святого Йоана Непомука, що у Дубні, розпочали встановлювати орган. На території Рівненської області досі єдиним був орган у Залі камерної та органної музики Рівненської філармонії. Тож по завершенню робіт орган у Дубні стане першим на Рівненщині, встановленим у діючому храмі.

У костелі Святого Йоана Непомука колись був орган, допоки його не знищили у радянські часи, повідомляє Teza.tv.

Орган фірми «Josef Weimbs Orgelbau» дубенчанам подарувала парафія з Німеччини. Його монтаж уже триває другий тиждень і це доволі клопітка праця, яка вимагає уваги та зосередженості. Інструмент збирають майстри Шандор Шрайнер із Закарпаття та Петро Сухоцький з Луцька. Наразі основні частини органу вже встановлені. Він датується приблизно другою половиною ХХ ст. і для музичного інструменту це зовсім невеликий вік, тож тут сподіваються, що орган служитиме довго.

Наразі чимало людей долучилося до того, щоб цей орган потрапив до костелу Святого Йоана Непомука. Це передусім парафіяни, які допомагали хто чим міг, організовувалися, допомагали у транспортуванні й переносили важкі деталі інструменту.

Загалом в Україні не так багато органів. Разом із тим, що буде встановлений у костелі Святого Йоана Непомука, лише 123. Наразі важко сказати, коли роботи завершаться, однак, тут сподіваються, що орган служитиме не лише під час Літургій, а й у храмі влаштовуватимуть концерти.