У Філадельфії відбувся чин похорону владики-емерита УГКЦ Івана Бури

У Філадельфії відбувся чин похорону владики-емерита УГКЦ Івана Бури - фото 1
23-24 січня у катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії відбулися похоронні богослужіння єпископа-емерита Філадельфійської Архиєпархії владики Івана Бури, який упокоївся напередодні, 17 січня, у Вашингтоні. Богослужіння очолив митрополит Борис Ґудзяк. Окрім духовенства Філадельфійської Архиєпархії до молитви долучилися священики Стемфордської та Пармської єпархій, представники Русинської Візантійської Католицької Церкви в США, римо-католики та православні.

Про це повідомляє Служба комунікації Філадельфійської Архиєпархії УГКЦ.

Під час похорону були зачитані листи-співчуття, які надіслали Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук та від імені Папи державний секретар Ватикану Кардинал П’єтро Паролін.

У проповіді на похоронній літургії 24 січня митрополит Борис звернув увагу на те, що Церква супроводжує владику Івана у останній путь у час, коли в багатьох українців є відчуття, що їх оточує смерть: «Смерть є щоденним болісним досвідом наших людей, нашої Церкви, нашого народу. Світ говорить про смерть в Україні. А українці кажуть, що це не є лише про смерть, а про життя, про вічність».

У своєму листі митрополит-емерит Стефан Сорока, який багато співпрацював з владикою Бурою як єпископом помічником, також подякував йому за служіння і підтримку.

«Глибоко вдячний Господеві за те, що він дав мені можливість бути частиною життєвого шляху владики Івана, а також за його неоціненну допомогу та поради. Мабуть, найрадісніші часи для мене під час проживання в резиденції архієпископа у Філадельфії були тоді, коли єпископ Іван Бура, єпископ Волтер Паска і я жили там разом. Радість, довіра і братерство були нашим даром одне одному», - написав вислужений митрополит Сорока, який не зміг приїхати на похорон.

У Філадельфії відбувся чин похорону владики-емерита УГКЦ Івана Бури - фото 107556

Єпископа Івана (Буру) поховали на цвинтарі Андрія Первозванного у Баунд Бруку, штат Нью-Джерсі, який належить Українській Православній Церкві в США.

«Через цей символ владика Іван буде свідчити до кінця історії про єдність у Христі, про те, що людський гріх, роздор, стіни, що є на цій землі, не сягають до неба», - зазначив митрополит Борис Ґудзяк.

На необхідності єдності у сучасному поляризованому світі також наголошував у своєму короткому слові від імені римо-католицьких єпископів Ларрі Кулик: «Сьогодні, коли ми віддаємо нашого брата Господу, ми знаємо, що він бачить і розуміє повноту цієї єдності, представленої в єдності з Богом, Його Творцем, з Христом, який помер за нього, і зі Святим Духом, який дав йому подих життя».

Під час чину погребення до молитви приєднався митрополит Антоній Щерба, глава Української Православної Церкви в США. Він висловив співчуття духовенству та вірним Української Католицької Церкви в США і поділився кількома згадками про владику Івана, якого назвав небагатослівним, але таким, що умів бути близько до своїх вірних.