• Головна
  • Новини
  • У Франкфурті-на-Майні представники РПЦ (МП) та РПЦ (за кордоном) зірвали відкриття парафії УПЦ КП...

У Франкфурті-на-Майні представники РПЦ (МП) та РПЦ (за кордоном) зірвали відкриття парафії УПЦ КП

29.04.2010, 13:14
Митрополит РПЦ за кордоном (у Німеччині) Марк, заручившись підтримкою РПЦ (МП), висунув ультиматум Митрополиту Грецької Православної Церкви у Німеччині з приводу надання приміщення УПЦ КП.

НІМЕЧЧИНА – Відкривати Українську Православну Церкву Київського Патріархату українська громада за сприяння німецького осередку прихильників "Свободи" в Німеччині запланувала на неділю 14 березня 2010 року. Проте відкриття церкви навмисне зірвали. Про це повідомив голова осередку прихильників Всеукраїнського об’єднання "Свобода" у Німеччині Олексій Ємельяненко, інформує прес-служба ВО "Свобода".

До відкриття церкви українська громада готувалися декілька місяців. Провели установчі збори громади УПЦ КП у Франкфурті-на-Майні, а також переговори з німецькими державними міжконфесійними організаціями. Під час переговорів українська громада у Франкфурті-на-Майні оголосила про своє існування, в тому числі про свої наміри розпочинати регулярні Богослужіння. Після тривалого процесу пошуку церкви (адже своєї немає), громада отримала пропозицію від провідного грецького священнослужителя у Німеччині о.Атенагора. Він запропонував відкрити регулярні Богослужіння у малій капеллі Грецької Православної Церкви у Франкфурті. Порозумінню сприяло, зокрема, і те, що свого часу Грецька Православна Церква була точнісінько у такому ж міжконфесійному становищі, як і УПЦ КП нині. Важливо додати, що о.Атенагор попередньо узгодив свою пропозицію із ГПЦ в Гесені.

Після узгодження днів Богослужіння між священиками, українська громада Франкфурту з радістю запрошувала на відкриття церкви друзів та знайомих. Про відкриття церкви навіть дали оголошення в місцевій газеті та розповсюдили інформацію серед населення.

Проте 12 квітня 2010 року голові осередку прихильників Всеукраїнського об’єднання "Свобода" в Німеччині Олексію Ємельяненку зателефонував о.Атенагор. Він повідомив, що на нього чиниться тиск з боку Російської Православної Церкви МП та Російської Православної Церкви за кордоном. Він також повідомив про розмову з Митрополитом ГПЦ у Німеччині. За його словами Митрополит Російської Православної Церкви за кордоном (у Німеччині) Марк, заручившись підтримкою РПЦ МП, висунув ультиматум Митрополиту Грецької Православної церкви у Німеччині з приводу надання приміщення УПЦ КП. Олексій Ємельяненко стверджує, що про ці події була також проінформована канцелярія Константинопольського Патріарха. Фактом залишається й те, що, отримавши ультиматуми від РПЦ МП та РПЦ за кордоном та не отримавши належної підтримки у Константинопольського Патріарха, ГПЦ мусила заборонити о.Атенагору співпрацювати з українською громадою.

Підґрунтя перебігу дій з боку Російської Православної Церкви, як йдеться у повідомленні, не здивувало. Олексій Ємельяненко додав, що й громада була готова до її втручання. Досвід Німецького Деканату УПЦ КП має декілька випадків, коли через ворожу принциповість РПЦ (МП та закордонної) у Кельні та у Дюссельдорфі в українських громад були відібрані діючі церкви.

Богослужіння у неділю, 14 березня 2010 року не відбулося. "Це, власне, і стало поштовхом для об’єднання українців в Німеччині та для продовження спільного пошук церкви для богослужінь, а також приміщення для зборів української громади в Німеччині", – додав Олексій Ємельяненко.