У гамбурзькій бібліотеці випадково знайшли 1500-річний манускрипт про друге диво Ісуса

20 червня, 09:19
Світові
У гамбурзькій бібліотеці випадково знайшли 1500-річний манускрипт про друге диво Ісуса - фото 1
Папірологи розшифрували манускрипт, який датують IV чи V століттям нашої ери, — він розповів про друге диво, яке за переказами звершив 5-річний Ісус. Цей манускрипт довгий час зберігався в Університетській бібліотеці Гамбурга, поки його не помітили німецький та бельгійський науковці. Він виявився найдавнішим збереженим фрагментом неканонічного (апокрифа) Євангелія дитинства від Хоми, хоча раніше найстарішою його копією вважали кодекс з XI століття.

Про це повідомили у прес-релізі Берлінського університету імені Гумбольдта, інформує Nauka.ua.

Протягом довгого часу на грецькомовний манускрипт з Єгипту не звертали уваги, вважаючи особистим листом чи звичайним списком покупок через неохайний почерк автора, однак науковці помітили на шматку папірусу розміром 11 на 5 сантиметрів слово «Ісус». Подальше розшифрування манускрипта призвело до підтвердження їхньої гіпотези про те, що оригінал Євангелія дитинства від Хоми був написаний саме грецькою мовою.

Науковці припустили, що розшифрований ними манускрипт був написаний учнем, тому там таке неохайне оформлення. Оригінальний текст був написаний у ІІ столітті нашої ери та містив історію про те, як Ісус виліпив з глини горобців, яких потім оживив, а копію, яка дожила до наших днів, з нього зробили два-три століття потому.