У головному храмі УГКЦ у Львові вшанували пам’ять померлих дітей

16 жовтня, 11:03
Католики
У головному храмі УГКЦ у Львові вшанували пам’ять померлих дітей - фото 1
15 жовтня 2021 року, у День втраченої дитини, в архикатедральному соборі св. Юра вшанували пам’ять дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження.

Як розповіла ініціаторка заходу засновник та голова організації Перинатальний хоспіс “Слід життя” с. Юстина (Голубець), головна мета заходу – привернути увагу громадськості до теми, яку часто у суспільстві замовчують.

“Цей захід привертає увагу людей, аби розірвати мовчанку, яка є у нашому суспільстві довкола цієї теми. Наша мета показати, що ця тема торкає не лише маму, не лише тата, але кожного з нас у суспільстві , бо ми також стикаємося з людьми, які пережили втрату і нам треба хоча б вміти з ними поводитися. Чи спілкуватися на ту тему, чи її уникати.Також будемо творити світлову хвилю. Це унікальна творча дія, яка започаткувалася у 2006 році і поширилася у інший країнах. Обрана була 19-та година, щоб свічки були запалені упродовж цілої години. Якщо це буде зроблено хоча б точково, то упродовж 24 годин весь світ буде “горіти” у пам’ять про тих дітей. Це є знак єднаючої дії, це спогад тих дітей, повернення гідності тим дітям, про яких ми можемо навіть не знати, але батьки знають про них. У творенні хвилі також беруть участь не лише батьки, але всі небайдужі. І часто можна почути від батьків: “нарешті хтось заговорив про наших дітей”. Це є нова культура бачення того світу втрачених дітей, бо це маленькі крихітні життя, які не мають нічиєї підтримки, окрім, можливо, своїх батьків”.

Додамо, що такий захід відбувається вже не вперше і є щорічним. Також 15 жовтня у всіх храмах УГКЦ піднесли молитви у пам’ять за дітей, які померли під час вагітності чи відразу після народження.