У Гостомелі виник конфлікт між УПЦ МП і ПЦУ, якій вже офіційно належить храм

26 вересня, 13:00
Суспільство
   - фото 1
Джерело фото: Скрін з відео
У неділю, 25 вересня, представники громади ПЦУ вперше спробували увійти до Свято-Покровського храму смт. Гостомеля, який їм тепер юридично належить. Проте у них стався конфлікт з настоятелем, який громаду не підтримав.

"Сьогодні люди прийшли до храму, якому вже сотні років. Уповноважені ПЦУ особи повідомили настоятелю отцю Петру про право правити у храмі. Декілька днів тому отцю Петру навіть запропонували приєднатися до ПЦУ, але він відмовився", — описує на своїй фейсбук-сторінці Віталій Купрій.

Як РІСУ вже повідомляла, 3 липня 2022 р. відбулися збори в смт. Гостомель, де парафіяни храму Покрови Богородиці прийняли рішення змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ. Після цього пакет документів передали в Київську обласну військову адміністрацію, де були зареєстровані зміни до статуту релігійної організації.

А цієї неділі представники громади зі священнослужителями ПЦУ, маючи на руках документи, вперше увійшли до храму, щоби здійснити тут Богослужіння.

Як видно на відео, яке поширив В.Купрій, їм не чинили опір. У цей час у храмі відбувалася молитва і був присутній о. Петро. Коли ж йому показали перереєстровані документи громади, він відмовився з ними ознайомлюватися.

Люди закликали о. Петра вийти з МП, на що він відповів, що давно вийшов і Патріарха Кирила не поминає. Він нагадав, що 35 років служить у цьому храмі.

За словами Віталія Купрія, присутні на зустрічі з о. Петром мешканці нагадали йому, як він із хлібом і сіллю зустрічав окупантів у лютому цього року, а не дзвонив дзвони загрози, як освячував їх дії, як у співпраці із окупаційною адміністрацією роздавав "гуманітарку", як у найважкий день 9 березня він не пустив до храму тих, хто намагався сховатися від куль ворога, як його дяк цілував і обнімав російських солдат. Окремо громадський діяч Георгій Сахненко заявив, що отець Петро під вигаданим приводом ремонту намагається приховати від релігійної громади коштовний іконостас, який був у храмі, а зараз, як видно на відео — його немає.

"Отець Петро гостро реагував, часто переходив на російську мову і намагався маніпулювати емоціями прихожан, кажучи, що його зараз хочуть вбити. На місце подій прибула поліція", — повідомив В.Купрій.

Нагадаємо, 2 квітня цього року у храмі виникла пожежа у купольній частині. Її було ліквідовано, жертв і постраждалих не було.