У Грузії знайдено рідкісну монету, викарбувану за часів правління царя Давида
Це лише друга мідна монета цієї епохи, ще одна зберігається у Британському музеї.
Служба держбезпеки повідомила, що для визначення справжності монети було проведено лабораторні випробування за участю експертів Національного бюро судово-медичної експертизи імені Левана Самхараулі та вчених із Національного музею Грузії. Згідно з тестами, оригінальна мідна монета була викарбувана царем Давидом IV Будівничим у XII столітті.
Монета, що є пам’яткою культурної спадщини, безцінна.
Досі у світовій історії була відома одна мідна монета, викарбувана царем Давидом Будівничим, що зберігається в Британському музеї в Лондоні. Іншу знайдену монету буде передано до Національного музею Грузії для збереження, щоб світ міг побачити грузинський артефакт XII століття.
Під час розслідування також були виявлені різні артефакти, що становлять історичну, культурну та наукову цінність, зокрема дванадцять кілець, бронзовий кулон-дзвіночок, шість гудзиків, монети різних періодів — три радянських часів, три — XIII століття. Серед монет XIII століття — срібна монгольська монета.
Ці артефакти також будуть передані Національному музею.
Додамо, Гелатський монастир Богородиці поблизу Кутаїсі, заснований царем Давидом IV Будівничим в 1106 році, став його усипальницею.