ГУР не виключає обмін колаборантів з УПЦ МП на українських військовополонених

01.12.2022, 09:00
Держава
ГУР не виключає обмін колаборантів з УПЦ МП на українських військовополонених - фото 1
Головне управління розвідки не заперечило, але й не підтвердило, чи готова Україна до обміну священиків УПЦ МП, підозрюваних у злочинах проти держави на користь Росії, на військових ЗСУ.

В ефірі 24 каналу речник Головного управління розвідки Андрій Юсов зауважив, що не має повноважень це коментувати, але звернув увагу на долю кума Путіна Віктора Медведчука, якого обміняли на командирів "азовців". Про це повідомляє УНІАН.

"Я можу сформулювати інакше. На прикладі великого обміну і долі Віктора Медведчука Україна показала, що готова демонструвати найбільш креативні підходи, щоби повертати своїх громадян додому. І найменші можливості, які для цього будуть з'являтися (формальні чи неформальні) Україна точно буде використовувати", - сказав він.

Обміни тривають з високою інтенсивністю, додав Юсов.

За останній тиждень, протягом 4 днів, Україна провела три обміни, повернувши з полону майже 100 українців. Паралельно триває підготовка до нового обміну.

Додамо, протягом останнього тижня Служба безпеки проводить контррозвідувальні заходи у храмах УПЦ МП у різних регіонах країни.

В результаті обшуків силовики виявляють переважно російську пропагандистську літературу, що заперечує існування України.

Багатьох священиків МП спіймали на відкритій підтримці дій агресора, зокрема відомо, що серед коригувальників ворожого вогню є й священнослужителі Московського Патріархату. У приміщеннях УПЦ МП були виявлені також особи з російськими паспортами.