У Харкові відкрили пам'ятник митрополиту Никодиму Руснаку

У Харкові відкрили пам'ятник митрополиту Никодиму Руснаку - фото 1
У Харкові відкрили пам'ятник митрополиту УПЦ МП Никодиму, який очолював місцеву єпархію 36 років.

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради, пам'ятник митрополиту Харківському і Богодухівському Никодиму відкрили 15 травня у сквері біля Свято-Благовіщенського кафедрального собору, названого на честь владики.

За даними мерії, відкриття було приурочене до 100-річчя від дня народження митрополита. Пам'ятник становить собою ростову скульптуру владики Никодима, який благословляє парафіян.

У відкритті монумента взяли участь Митрополит УПЦ МП Онуфрій, який освятив пам'ятник, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, представники культурної, наукової громадськості, парафіяни.
Як розповів співавтор пам'ятника, скульптор Олександр Рідний, в створенні монумента брали участь два скульптори, архітектори, Харківська єпархія, перед якими стояло завдання створити портрет видатного сучасника. Пам'ятник виконаний з бронзи і каменя, загальна висота скульптури - 2,4 м.

Митрополит Никодим Руснак очолював Харківську єпархію 36 років: з 1970 по 1984 рік і з 1989 по 2011-й. Також в 1983 році був призначений архиєпископом Львівським і Тернопільським, а в 1988 році - митрополитом Львівським і Дрогобицьким. У вересні 1989 року повернувся в Харківську єпархію, якою керував до кінця життя. Помер 15 вересня 2011 року в архиєрейській резиденції на території Свято-Покровського монастиря.