У Харкові встановили пам’ятник святому Папі Івану Павлу II

У Харкові встановили пам’ятник святому Папі Івану Павлу II - фото 1
У Харкові поруч з катедральним собором Успіння Пресвятої Діви Марії на вул. Гоголя 23 жовтня відбулось урочисте відкриття і освячення пам’ятника святому Івану Павлу II.

Про це повідомляє сайт Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні.

Встановлення пам'ятника приурочили до 20-ліття душпастирського візиту Папи до України та 30-ліття відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні, яке відбулося саме в часи його понтифікату.

Відкрив монумент ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук за участю єпископа-помічника Яна Собіла та численного духовенства.

На церемонії відкриття були присутні почесні гості: екзарх Харківський УГКЦ Василь Тучапець, єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ Митрофан Бутинський, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик, директор департаменту з роботи з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради Нікіта Стєрін.

Щойно відкритий і освячений пам'ятник – бронзова фігура у папському облаченні на гранітному постаменті (загальна висота монумента сягає двох метрів). Автор та виконавець монумента – харківський скульптор Володимир Райченко. А споруджено його на кошти меценатів – власників компанії «Дорбуд» (м.Дніпро) Олександра Полтавця та Єжи Станіслава Филипа.

“Нехай святий Іван Павло випрошує у Господа всі необхідні благодаті для нас усіх: не лише римо-католиків, греко-католиків, але для усіх християн, усіх людей доброї волі, погляд яких спочине на цьому пам’ятникові. Нехай він випрошує миру для нашої України, злагоди для країни та міста “- звернувся до присутніх на церемонії єпископ Павло Гончарук.

Після освячення пам’ятника всі гості події взяли часть у подячній Святій Месі, яку очолив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук.