У Херсонесі біля стін Володимирського собору проводять незаконні археологічні розкопки

23.10.2020, 14:00
Культура
У Херсонесі біля стін Володимирського собору проводять незаконні археологічні розкопки - фото 1
Співробітники «Херсонеса Таврійського» почали розкопки біля стін Свято-Володимирського кафедрального собору, розташованого на території музею-заповідника.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

22 жовтня розкопки проводилися в двох котлованах біля головного входу в собор, розташований з боку Карантинної бухти. Ями були огороджені стрічками і металевими парканчиками.

У котлованах працювали археологи, які відмовилися від коментарів.

Неподалік від місць розкопок працювала будівельна машина. Також наголошується, що в одному місці зі стіни собору була знята облицювальна плитка.

Раніше місцеві ЗМІ повідомили, що під час проведення робіт з підготовки до реставрації Володимирського собору співробітники заповідника виявили біля стін собору стародавнє кладовище – поховання X-XI століть.

Як повідомила співробітниця музею-заповідника Ганна Намойлик в інтерв'ю телеканалу «Россия1», на знайденій ділянці кладовища були поховані понад десять осіб.

Наразі на сайті музею-заповідника немає офіційної інформації з приводу розкопок і знайдених артефактів.

У Херсонесі біля стін Володимирського собору проводять незаконні археологічні розкопки - фото 60443

 

У жовтні цього року генеральний директор ЮНЕСКО в своїй доповіді відзначив погіршення ситуації в Криму і Севастополі.

Раніше президент України Володимир Зеленський своїм указом включив Російський державний музей Ермітаж, «Російське географічне товариство», Інститут археології Російської академії наук та інші структури до санкційного списку, зокрема, за археологічні розкопки в анексованому Криму.

Колишній заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, виступаючи на 40-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі, заявив, що дії Росії в Криму несуть «серйозну небезпеку» для Херсонеса і Ханського палацу.

Після анексії Криму Росія взяла під свою юрисдикцію всі об'єкти культурного та історичного значення, розташовані на території Криму. Київ наполягає на приналежності пам'яток українському народові та просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник «Херсонес Таврійський». Також кандидатами на внесення до списку є Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.