У Хмельницькій ОВА розповіли, як іде процес перереєстрації громад з УПЦ МП до ПЦУ

11.06.2022, 09:27
Держава
У Хмельницькій ОВА розповіли, як іде процес перереєстрації громад з УПЦ МП до ПЦУ - фото 1
У період з 24 лютого і станом на 10 червня, розпорядженнями начальника Хмельницької обласної військової адміністрації зареєстровано статути 67-ми релігійних громад УПЦ у новій редакції. З них 45 перейшли в ПЦУ,  а 22 громади прийняли рішення про зміну конфесійної приналежності на незалежну православну громаду.

Про це повідомили у Департаменті інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА, інформує сайт "ВСІМ".

Як зазначає начальник відділу національностей та релігій адміністрації Дмитро Баланюк, станом на 10 червня у Хмельницькій військовій адміністрації перебувають на розгляді звернення ще 25-ти релігійних громад Московського Патріархату.

"Станом на 10 червня у Хмельницькій ОВА перебувають на розгляді звернення 25-ти релігійних громади УПЦ з проханням реєстрації їх статутів у новій редакції, 15 з яких прийняли рішення про перехід в ПЦУ та 10 релігійних громад про подальше функціонування у статусі незалежної православної громади", - пояснив Дмитро Баланюк.

Процедура переходу релігійних громад до ПЦУ наступна: ромади збираються на місцях і приймають відповідні рішення про перехід до ПЦУ на зборах. Для цього мають зробити відповідні протоколи, до яких додають списки присутніх, а також тих, які проголосували. Після цього готують три статути в новій редакції. Всі ці документи на зміну конфесійної приналежності релігійні громади повинні подати до обласної державної (тепер військової) адміністрації для реєстрації. Рішення має бути затверджене розпорядженням начальника військової адміністрації. Там кажуть, що в загальному такі питання розглядають півтора-два тижні.