У Хорватії проходить зустріч Генеральних секретарів єпископських конференцій Європи

03.07.2022, 09:21
Католики
У Хорватії проходить зустріч Генеральних секретарів єпископських конференцій Європи - фото 1
Зустріч розпочалась 30 червня та триватиме до 3 липня. Україну представляє єпископ Віталій Скомаровський - Генеральний секретар при Конференції єпископату України, представники Української Греко-Католицької Церкви та Мукачівської греко-католицької єпархії.

Про це повідомляє КМЦ.

У заході також взяли участь архиєпископ Вільнюса Ґінтарас Ґрушас, Голова Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), кардинал Йосип Божаниц, архиєпископ Загреба, архиєпископ Желімір Пуліч, Голова Конференції єпископату Хорватії, архиєпископ Джорджіо Лінгва, Апостольський нунцій в Хорватії.

Зустріч була присвячена Синоду єпископів, який триває в Церкві. Заступник Секретаря Генерального Секретаріату Синоду Єпископів с. Наталі Бекар XMCJ розповіла про досвід синодальності, перебіг процесу, мету, виклики та труднощі, з якими зустрічаються церковні спільноти. Досвідом синодального процесу поділились генеральні секретарі з Італії, Ірландії, Німеччини. Також кожен учасник мав змогу представити перебіг Синоду в своій країні. Генеральні секретарі відвідали Католицький університет в Загребі та Національний санктуарій Марія Бистриця.

Як зазначає єпископ Віталій Скомаровський, не зважаючи на провідну тему синодальної дороги, велика увага приділяється становищу України та війні.

«Ми мали можливість вже першого дня представити ситуацію в Україні, подякувати за підтримку європейців та розповісти про потреби. Всі запевняли нас у молитовній підтримці та у продовженні допомоги так довго, як це буде потрібно», - підкреслив єпископ Віталій Скомаровський.