• Головна
  • Новини
  • У храмах УГКЦ та РКЦ в Україні помолилися за єдність християн...

У храмах УГКЦ та РКЦ в Україні помолилися за єдність християн

27.01.2020, 12:23
У храмах УГКЦ та РКЦ в Україні помолилися за єдність християн - фото 1
25-26 січня 2020 року о 18.00, в рамках «Тижня молитов за єдність християн» у храмах УГКЦ та РКЦ в Україні відбулися міжконфесійні Молебні.

25-26 січня 2020 року о 18.00, в рамках «Тижня молитов за єдність християн»  у храмах УГКЦ та РКЦ в Україні відбулися міжконфесійні Молебні.

Так, у Києві  у храмі Святого Василія молилися Патріарх Святослав, Глава УГКЦ, єпископи Католицької, Православної та протестантських Церков, які спільно з християнами усього світу солідаризувалися у  бажанні єдності.

Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного екуменічного Тижня були слова з Діянь Апостолів: ”Будьмо милосердні” (Ді, 28, 2). Про це говорив владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською Єпархією Православної Церкви України.

Він відзначив, що церковна Україна сьогодні розділена. «Ми плекаємо власні ідентичності, які, на жаль, часто формуються за конфесійною, а не євангельською ознакою. І це сумно, бо віддаючи́ перевагу другорядному, ми часом втрачаємо себе як християни», – сказав проповідник.

За його словами, людська особистість може відбутися лише у стані спілкування, через жертовну відкритість Богові та іншим людям.

Блаженніший Святослав наприкінці Молебню подякував Господу Богу, що вливає у наші серця необхідність та невідворотність християнської єдності.

Глава УГКЦ подякував владиці Олександру (Драбинку) за промову. Також попросив передати Предстоятелю Православної Церкви України Епіфанію слова вдячності за те, що Синод ПЦУ встановив відділ зовнішніх церковних відносин і що ця нова Церква народжується у відкритості до співбратів інших християнських спільнот.  Подякував також братам Римо-Католицької Церквита та представникові Вірменської Апостольської Церкви. «Разом ми покликані свідчити оту діяльну християнську любов», – додав Блаженніший Святослав. Глава Церкви висловив вдячність за широку присутність братів-протестантів.

«І ми вперше маємо між нами представника цікавої спільноти місіанських євреїв. Завтра весь світ вшановуватиме жертв Голокосту, 75-ті роковини звільнення Аушвіцу – концтабору, де загинуло дуже багато представників єврейського народу, а також священників, монахів, монахинь різних народів та національностей», – сказав Предстоятель УГКЦ.

За повідомленням пресслужби Харківського екзархату УГКЦ, Тиждень молитов за єдність християн відбувся і в Харкові. Екуменічні молитовні заходи відбулися у головних храмах міста за участю архиєреїв, духовенства, монашества та численних вірян. Завершився Тиждень молінь у нижньому храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла катедрального Собору Святого Миколая Чудотворця УГКЦ.

У цей день Міжконфесійний молебень очолив владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, разом з архиєпископом Харківським Ігорем (Ісіченком) УАПЦ та владикою Митрофаном ПЦУ, священниками УГКЦ, РКЦ, УАПЦ, ПЦУ та ВАЦ (Вірменської Апостольської Церкви).

Владика Ігор, який підкреслив, що харків’яни виявили гостинність і єдність, адже вони найбільше з-поміж інших регіонів прийняли переселенців із зони військових дій. Говорячи про Екуменічний тиждень молінь, проповідник зазначив, що “його виклик у тому, щоб перевірити свою силу молитви, власне відчуття ідентичності, зуміти здійнятися над політичними конфліктами минулого, які і сьогодні тяжіють над нами і заважають нам чесно стати на молитву один з одним”.

“Спільна молитва, зустрічі і спілкування наблизили нас один до одного і ще більше відкрили наші серця, щоб ми взаємно проявляли милосердя, любов, доброзичливість”, – сказав на завершення Владика Василій, подякувавши усім за спільну молитву.

“Тож нехай ця молитва, проповіді, які ми чули щодня, будуть нашим дороговказом, щоб ми, як правдиві християни, зростали в любові один до одного”, – додав Екзарх Харківський.

25 січня 2020 року у Львові відбувся екуменічний молеень у Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. До спільної молитви долучилися представники духовенства різних конфесій. Цим молебнем у Львові завершився Тиждень молитов за єдність християн.